- پایگاه خبری ابتکار - http://ebtekarnews.ir/fa -

دشمنان اسلام با نابودی داعش به هدف ایجاد جنگ میان شیعه و سنی دست نیافتند

ورامین – ابتکارورامین: امام جمعه بخش خیرآباد شهرستان ورامین گفت: دشمنان اسلام با نابودی داعش به هدف ایجاد جنگ میان شیعه و سنی دست نیافتند.

به گزارش ما – حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه های این هفته نماز جمعه خیرآباد ورامین افزود: تلاش اصلی دشمنان اسلام در ایجاد گروه های تروریستی داعش، جنگ میان شیعه و سنی بود ولی با نابودی حکومت داعش، این توطئه شوم خنثی شد.

وی بیان کرد: دشمن تلاش داشت تا به واسطه جنایات این گروه تروریستی، مساله فلسطین از اولویت جهان اسلام خارج شده و اسرائیل در حاشیه امن قرار گیرد و البته تا حدودی نیز موفق شد و این رژیم اشغالگر توانست ضرباتی را به کشورهای اسلامی وارد کند.

وی تاکید کرد: آن چیزی که باعث نابودی حکومت داعش شد، کنار گذاشتن اختلافات و توسل به وحدت در مواجهه با دشمنان اسلام بود.

طزری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو گفت: کسب علم از ابزار قدرت محسوب می شود و کشوری که از علم بهره کافی نبرده باشد، نمی تواند قدرت و استقلال خود را حفظ کند.

وی افزود: هر چند سرعت علمی کشور بعد از انقلاب رشد داشته اما به علت عقب ماندگی قبل از انقلاب فاصله بسیاری تا نقطه مطلوب داریم.

امام جمعه خیرآباد اظهار کرد: عده ای سعی دارند تا با به حاشیه راندن دانشگاه و ابزار قرار دادن دانشجویان در مسائل سیاسی از رشد علمی بکاهند ولی دانشجویان با شناخت کافی توطئه دشمنان، آنان را در این هدف شوم ناکام می گذارند.