افزایش سطح آگاهی خانواده ها انتظار ازدواج را معقول خواهد کرد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷

افزایش سطح آگاهی خانواده ها انتظار ازدواج را معقول خواهد کرد

انتشار: پنج شنبه, ۹ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۵:۵۸ |
کد خبر: 19436 |
بازدید: 78 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: کارشناس ازدواج گفت: با افزایش سطح آگاهی خانواده ها و همچنین آموزش و فرهنگ سازی مسایل اجتماعی در بین جوانان، سطح انتظار جامعه نسبت به ازدواج معقول خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما – مراسم جشن مبارک ترین پیوند در مدرسه شریعت با حضور دانش آموزان، اولیای آنان و بسیجیان قرچک برگزار شد.

حسین رضوی کارشناس ازدواج دراین مراسم اظهار داشت: هدف اسلام از تشکیل خانواده گسترش ارزش های انسانی، حفظ آرمان های توحیدی و بقای نسل است.

وی گفت: تشکیل خانواده بر اساس آرمان های اسلام بسیاری از آسیب های اجتماعی جامعه را به حداقل می رساند و لازم است ازدواج آسان در جامعه ترویج و نهادینه شود.

رضوی تاکید کرد: جوانان با الگو پذیری از سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) می توانند زندگی توام با خوشبختی را به درستی تجربه کنند.

وی افزود: ازدواج از دیدگاه پیشوایان دین مبین اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بزرگان دین، امت اسلامی را به اجرای این سنت حسنه و تلاش برای استحکام بنیان خانواده ترغیب کرده اند.

این کارشناس با بیان اینکه اعمال مهریه های سنگین در ازدواج اقدام پسندیده ای نیست، تصریح کرد : پیوند زناشویی در جامعه اسلامی باید بر عقلانیت، آموزه های دینی و قرآنی استوار باشد.

قر۱

وی بیان کرد: با افزایش سطح آگاهی خانواده ها و همچنین آموزش و فرهنگ سازی مسایل اجتماعی در بین جوانان، سطح انتظار جامعه نسبت به ازدواج معقول خواهد شد.

رضوی گفت: آنان که با راه و روش درست زندگی کنند، زندگی موفق و پایبند تری خواهند داشت، دونفر که با هم زندگی می کنند باید رفتار انسانی داشته باشند و مهارت ارتباطات با یکدیگر را به درستی به کار گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما به نوعی وظیفه داریم زمینه ازدواج های ساده را در میان جوانان فراهم کنیم و با آسان گرفتن شرایط برای دختران و پسران آنان را به سوی این سنت پسندیده رهنمود دهیم.

گفتنی است، اجرای برنامه‌های شاد و اهدای جوایز و معرفی دو زوج موفق و ایستگاه مشاوره از مهمترین برنامه های این مراسم بود و مراسم جشن این رویداد بزرگ در شهرستان قرچک توسط بسیج حوزه حضرت زهرا(س)، کانون بسیج رسانه، بسیج مداحان، بسیج دانش آموزی، این شهرستان برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>