مانور زلزله در مدارس ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

مانور زلزله در مدارس ورامین برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۸:۳۹ |
کد خبر: 19427 |
بازدید: 66 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: نوزدهمین مانور زلزله روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما- در این مانور که به صورت متمرکز در دبیرستان نمونه دخترانه حضرت امیرالمؤمنین برگزار شد ، دانش آموزان آمادگی خود را در مواجهه با بلایای طبیعی به ویژه زلزله به نمایش گذاشتند.

در این مانور نیروهای جمعیت هلال احمر ، فرماندهی انتظامی ، ادارات آب و فاضلاب ، گاز و شبکه بهداشت و درمان با کمک دانش آموزان به حادثه دیدگان فرضی این مانور امداد رسانی کردند.

دانش آموزان بلافاصله پس از شنیدن آژیر در جای امن قرار گرفتند و از نیمکت، زیر راه‌پله‌ها و مناطق امنی که از قبل پیش بینی شده بود به عنوان سرپناه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی استفاده کردند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ورامین در حاشیه این مانور گفت : بر اساس آیات و روایات قرآن کریم ، زلزله یک آزمایش الهی و حادثه طبیعی است که برای کاهش آسیب های آن باید به دانش روز در ساخت و ساز و آمادگی برای مواجهه شدن با خطرات آن مسلح شد.

عباس سیلسپور افزود : ایران کشوری زلزله خیز است که همواره با بروز خطر این حادثه طبیعی مواجه است که اگر خود را برای مقابله با آن آماده نکنیم ، با خسارات مالی و جانی فراوانی مواجه می شویم.

وی تصریح کرد: آموزش های مقابله با زلزله و حوادث طبیعی به دانش آموزان می تواند زمینه آموزش خانواده ها را نیز فراهم آوره و در کاهش تلفات جانی ناشی از این حادثه نقش موثری داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>