مانور زلزله در مدارس شهرستان دماوند برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

مانور زلزله در مدارس شهرستان دماوند برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۷:۵۹ |
کد خبر: 19425 |
بازدید: 65 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز – چهارشنبه – همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – این مانور به منظور آمادگی یگان های امدادی و همچنین دانش آموزان هنگام بروز حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله و بلایای طبیعی در مدارس شهرستان دماوند برگزار شد.

سعید طاهری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند در حاشیه برگزاری این مانور در مدرسه نور مشاء اظهار کرد: هدف از برگزاری این مانور، آموزش نحوه پناهگیری در زمان وقوع زلزله به دانش آموزان و مقابله با حوادث احتمالی بعد از آن است.

وی افزود: هدف مهم این مانور این است که بتوانیم با آموزش های کافی، جان ۸۰ درصد از افراد را در زمان وقوع زلزله سالم نگاه داریم و دانش آموزان پس از فراگیری می توانند به خانواده های خود نیز اطلاع دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند خاطرنشان کرد : ۲۰ نفر از دانش آموزان تحت عنوان گروه های دادرس جوانان هلال احمر که توسط نیروهای ما آموزش دیدند و در چند تیم در بخش های حمل مصدوم، تریاژ و عملیات پیش بیمارستانی حضور داشتند، امروز مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

این مانور به صورت همزمان در مدرسه مسکن مهر، مدرسه نواب صفوی منطقه کوهان، مدرسه شهید دستغیب شهر آبسرد و مدرسه ۱۷ شهریور منطقه جابان شهرستان دماوند نیز برگزار شد.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>