شوراهای دانش آموزی بستری مناسب برای رشد فعالیت های اجتماعی و سیاسی است | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

شوراهای دانش آموزی بستری مناسب برای رشد فعالیت های اجتماعی و سیاسی است

انتشار: سه شنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۱:۳۴ |
کد خبر: 19409 |
بازدید: 92 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند شوراهای دانش آموزی را بستری مناسب جهت رشد فعالیت های اجتماعی و سیاسی دانش آموزان دانست.

به گزارش خبرنگار ما – جلسه هم اندیشی روسای شورای دانش آموزی با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند و تعدادی از روسای شورای دانش آموزی مدارس

روز سه شنبه در اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

مهرداد پورفتحی ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج) با اشاره به اهمیت نقش روسای دانش آموزی در مدارس بیان کرد: در چند ساله گذشته متاسفانه شهرستان دماوند نماینده ای در مجلس دانش آموزی کشور نداشته است و روسای شورای دانش آموزی باید بتوانند با فعالیت مناسب و ارائه برنامه های مطلوب به عنوان نماینده دانش آموزان شهرستان در این مجلس حضور پیدا کنند.

وی افزود: افرادی که به عنوان رئیس شورای دانش آموزی در مدارس انتخاب شدند بار مسئولیتی سنگین بر عهده دارند و اگر به وظایف خود عمل نکنند حق الناس بر گردن آنان خواهد بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در ادامه به بیان مسئولیت های روسای شورای دانش آموزی پرداخت و تصریح کرد: توجه به مسائل دینی، مشارکت با مدیران مدارس و معاونان آموزشی، جذب دانش آموزان و برآورده کردن نیازهای آنان، بیان نظرات قابل اجرا از جمله مسئولیت های روسای شورای دانش آموزی است که انتظار می رود این مسئولیت ها را انجام دهند تا آموزش و پرورش پویا در شهرستان داشته باشیم.

همچنین در ادامه این جلسه جلال شمسی، معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار کرد: روسای شورای دانش آموزی به عنوان یک الگو در بین دانش آموزان شناخته می شوند که فعالیت ها و برنامه های آنان باید متمایز از دیگران باشد.

وی افزود : ۱۲۰ مدرسه در حوزه این نهاد آموزشی وجود دارد که همه مدارس از رئیس شورا، نایب رئیس و منشی، ۷ الی ۹ عضو و ۲ عضو علی البدل دارد و هر مدرسه ابتدایی ۵ انجمن و مدارس دوره متوسطه اول و دوم ۱۰ انجمن دارد و هر انجمن ۶ عضو دارد و انجمن ها در زمینه نماز، قرآن، تعاونی های متعدد، علمی، آموزشی، سیاسی، اجتماعی، بهداشت و سلامت، مواجهه با بلایای طبیعی، مهارت زندگی، انتظامات و مهدویت فعالیت می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه جلسات شورا هر دو هفته یکبار برگزار شود، عنوان کرد: بررسی چگونگی مشارکت دانش آموزان در امور پرورشی و آموزشی، همکاری با مدیران مدارس برای ایجاد تشکل های دانش آموزی، همکاری و برنامه ریزی در اجرای برنامه های متعدد در مناسبت های مختلف همانند برگزاری مراسم جشن آغاز به امامت رسیدن امام زمان (عج)، ایجاد نشریه های دانش آموزی، برگزاری مسابقات فرهنگی، علمی و ورزشی از جمله برنامه های شورا است.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات با انجمن و اعضای شورا و شرکت در نماز جماعت که باید در اولویت قرار بگیرد، برگزاری مراسم صبحگاه و ورزش های صبحگاهی، کمک به مدیران و معلمان در برگزاری امتحانات داخلی، اداره و نظارت بر کتابخانه و بوفه مدارس و حضور در جلسات انجمن اولیا و مربیان از جمله فعالیت های روسای شورای دانش آموزی است.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>