مسئولان در برگزاری برنامه های ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) مشارکت جدی داشته باشند | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

مسئولان در برگزاری برنامه های ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) مشارکت جدی داشته باشند

انتشار: یکشنبه, ۵ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۵۲:۵۱ |
کد خبر: 19393 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: تمامی دستگاه ها و ارگان های اجرایی در برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) مشارکت جدی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ما –  آیت الله محمد محمدی ری‌ شهری روز یکشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دفتر تولیت آستان برگزار شد، اظهار داشت: بزرگداشت حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) یکی از مصادیق بارز تعظیم شعائر الهی است، به ویژه که جد بزرگوار این حضرت در غربت هستند و چنانچه می دانید از نسل امام حسن(ع) تنها یک امامزاده در کشور داریم که مورد توجه جامعه است.

وی افزود: همه کسانی که علاقمند به اهل بیت هستند و به ویژه مردم تهران و مسئولان مربوطه باید احساس مسئولیت بیشتری به این امامزاده واجب التعظیم را داشته باشند و نسبت به ادای احترام به این بزرگوار توجه بیشتری داشته باشند.

آیت الله محمد محمدی ری شهری با بیان اینکه مقام معظم رهبری، ری را قبله تهران عنوان کرده اند، گفت: چه جایی شایسته تر از ری و چه مکانی بهتر از این آستان مقدس برای سرمایه گذاری وجود دارد و لذا موضوعی که در سال های گذشته مورد غفلت واقع شده است را باید در این ایام مبارک مورد رسیدگی بیشتری قرار دهیم.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می کنم همزمان با سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را دعوت کنیم تا در آستان حضور داشته باشند و در جریان مشکلات شهرستان قرار گیرند و برای حل معضلات و مشکلات موجود از ظرفیت مجلس بهره ببریم.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: گفت و گو با اعضای شورای شهر تهران نیز در این روز در آستان مقدس بسیار مثبت خواهد بود و فرصتی خواهد بود تا نیازهای جامعه را مورد توجه قرار بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه هر ارگانی خودش ویژه برنامه ای در این روز داشته باشد، اظهار داشت: ارگان ها صرفا منتظر نباشند که آستان برنامه ای برگزار کند و آنها همکاری نمایند بلکه خود دستگاه ها نیز می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود د رنهاد خودشان برنامه های متنوعی داشته باشند.

وی بیان کرد: همه مسئولان، دستگاه ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و مردم نسبت به این امامزاده بزرگوار احساس مسئولیت ببیشتری داشته باشند و در هفته بزرگداشت ولادتشان ظرفیت های خود را بکار گیرند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به خیرینی که در حال بازسازی مرقد مطهر هستند، گفت: تجلیل از خیران، دعوت از خادمان سایر عتبات، سخنرانی با محوریت حضرت عبدالعظیم(ع) از برنامه های خوبی است که در هفته ولادت برگزار خواهد شد.

حضرت عبدالعظیم (ع) فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی (ع) است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد. پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبه بن قیس.

ایشان در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مقدّس مدینه بدنیا آمدند و مدت ۷۹ سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم بوده است، محضر مبارک امام رضا (ع)، امام محمّد تقی (ع) و امام هادی (ع) را درک کرده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.

۷۲ عنوان برنامه فرهنگی ـ مذهبی در هفته بزرگداشت و روز ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در حرم ایشان و بخش های مختلف شهرستان ری برگزار می شود.

۲۹ آذر تا پنجم دی ماه سالجاری( اول تا هفتم ربیع الثانی) هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) نامگذاری شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>