دفتر نمایندگی مرکز خیریه کهریزک در ورامین افتتاح شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

دفتر نمایندگی مرکز خیریه کهریزک در ورامین افتتاح شد

انتشار: چهارشنبه, ۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۴۹:۳۷ |
کد خبر: 19369 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: دفتر نمایندگی مرکز خیریه آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک روز چهارشنبه در ورامین افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ما- معاون مشارکت های مردمی مرکز خیریه کهریزک در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: بیش از ۸۶ درصد از هزینه های آسایشگاه کهریزک از سوی مردم تأمین می‌شود و خیرّین نیک اندیش با کمک های نقدی و غیر نقدی خود، هزینه های نگهداری از معلولین ، سالمندان ، کودکان معلول اوتیسم و معلولان ام اس را تأمین می کنند.

نادر مرادی افزود: وظیفه اصلی آسایشگاه کهریزک نگهداری از معلولان، سالمندان، کودکان مبتلا به بیماری اوتیسیم و معلولان ام اس و اشخاص بی‌بضاعت در دو مرکز کهریزک و محمد شهر استان البرز است.

وی گفت : در حال حاضر ۲ هزار و ۸۵۰ سالمند و معلول در دو مرکز کهریزک و محمد شهر این مرکز خیریه نگهداری می شوند که هزینه نگهداری هر فرد سالمند و معلول در این مرکز ۲ و نیم میلیون تومان در ماه است.

وی بیان گرد: مرکز کهریزک در زمینی به وسعت ۴۲ هکتار و زیربنای ۱۸۰ هزار متر مربع احداث شده و بیش از یک هزار و ۷۵۰ نفر در آن نگهداری می شوند و علاوه بر این افراد، ۳۰۰ سالمند نیز در منزل از خدمات این مرکز برخوردار می باشند.

مرادی افزود : مرکز محمدشهر استان البرز در زمینی به مساحت ۸ هکتار و زیر بنای ۶۰ هزار متر مربع واقع شده که علاوه بر سالمندان ، به معلولان و کودکان مبتلا به اوتیسم نیز خدمات تخصصی ارائه می کند.

وی بیان کرد: در صورتی که خانواده‌ها در حوزه نگهداری از معلولان و سالمندان به آموزش های تخصصی نیاز داشته باشند گروه پزشک، بهیار، فیزیوتراپ و درمانگر از سوی مؤسسه به منزل اعزام می‌شود و در زمینه نگهداری سالمند در منزل آموزش‌ها ارائه می‌شود.

وی گفت: به منظور پرورش نیروی تخصصی نگهداری از سالمندان و معلولان به زودی مرکز آموزش علمی کاربردری در موسسه خیریه کهریزک راه اندازی شده و نیروهای کارآزموده تربیت می شوند.

مرادی با اشاره به این که در حال حاضر بیش از ۸ میلیون سالمند در کشور زندگی می کنند افزود: عده‌ای از سالمندان به صورت شبانه‌روزی در آسایشگاه کهریزک مستقر هستند و عده‌ای از سالمندان نیز که تمایل به مشارکت در برنامه های مختلف آموزشی ، ورزشی و فرهنگی دارند ، هر روز به آسایشگاه مراجعه کرده و در برنامه‌‌های آموزشی، ورزشی، کارگاهی و فرهنگی شرکت می کنند و عصر به منزل خود باز می گردند.

وی تصریح کرد: برخی از سالمندان نیز با وقف دارائی های خود از سوئیت های مجهز آسایشگاه سالمندان زندگی راحتی را سپری کرده و از امکانات این مراکز برخوردار می شوند.

وی با تأکید بر این که آسایشگاه محلی برای زندگی کردن است نه فقط زنده نگاه داشتن گفت: برنامه های مختلف ورزشی ، آموزشی ، فرهنگی ، هنری ، قرآن ، حافظ خوانی ، تئاتر و موسیقی در آسایشگاه کهریزک برگزار می شود و سالمندان با شرکت در این برنامه ها ، به آینده زندگی خود امیدوارتر می شوند.

معاون مشارکت های مردمی موسسه خیریه کهریزک گفت: سالمندان نیازهای روحی و عاطفی دارند و باید به این باور برسند که جامعه به تجربه آن ها نیاز دارد، این گونه است که آن ها به زندگی امیدوار می شوند.

وی گفت: مردم و خیرین می توانند کمک های خود را به شماره حساب ۰۲۰۰۸۷۰۵۴۶۶۰۰۳ نزد بانک صادرات و ۰۱۰۲۷۰۸۳۴۰۰۰۶ نزد بانک ملی واریز کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>