ارسال ۶ کامیون و ۲ نیسان کمک‌های مردم پیشوا به غرب کشور | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

ارسال ۶ کامیون و ۲ نیسان کمک‌های مردم پیشوا به غرب کشور

انتشار: چهارشنبه, ۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۴۷:۱۴ |
کد خبر: 19360 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان پیشوا از ارسال ۶ کامیون ۱۰ تنی و دو نیسان از کمک‌های مردمی این شهرستان به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محمدکرم محمدی بیان داشت: تاکنون جلسات متعددی با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران و مدیران شهرستان تشکیل شده و تمهیدات لازم در خصوص جمع‌آوری و به ارسال به‌موقع کمک‌های شهرستانی به زلزله‌زدگان صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: ازآنجاکه کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور یک وظیفه اسلامی و انسانی است، همه مردم و دستگاه‌های شهرستان، مشارکتی گسترده برای کمک به همنوعان خود داشتند که بخشی از این کمک‌ها مستقیماً به‌وسیله خود مردم و بخشی نیز از طریق جمعیت هلال‌احمر جمع‌آوری و ارسال شد.

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به کمک‌های مردمی از طریق جمعیت هلال‌احمر شهرستان پیشوا گفت: تا اولین ساعات صبح دیروز، تعداد ۸۳۹ پتو، شش هزار و ۲۹۲ بطری و یک کامیون آب‌معدنی، سه هزار و ۱۸۰ قوطی انواع کنسرو و یک هزار و ۹۰۵ کیلوگرم مواد غذایی از شهرستان پیشوا به مناطق زلزله‌زده غرب کشور ارسال شده است.

محمدی افزود: همچنین سه دستگاه کامیون ۱۰ تنی شامل ۷۰۰ شعله چراغ والور خوراک‌پزی و همچنین انواع لوازم بهداشتی، لباس، نان، و انواع شوینده از شهرستان پیشوا به استان کرمانشاه ارسال شده است.

وی گفت: با استقرار پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در شهرستان پیشوا، مبلغ ۹۹ میلیون و ۳۹۲ هزار ریال جمع‌آوری و مبلغ ۲۰۴ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال نیز به‌حساب جمعیت هلال‌احمر واریز شد که در مجموع مبلغ ۳۰۳ میلیون و ۵۴۲ هزار ریال به‌حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت واریز گردید.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی فراوانی از طریق خیران و گروه‌های مردمی سطح شهرستان برای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان زمین‌لرزه در کرمانشاه ارسال شده که از آن جمله می‌توان به خیری اشاره کرد که همراه با ۲۰۰ میلیون ریال پول نقد و اقلامی شامل پتو، انواع کنسرو، مواد غذایی و البسه جهت کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان، به غرب کشور اعزام شد.

محمدی با اشاره به همدلی بی‌نظیر مردم پیشوا در کمک به زلزله‌زدگان بیان داشت: مردم خیر و نیکوکار شهرستان پیشوا این بار نیز همچون گذشته، محبت و نوع‌دوستی خود را به نمایش گذاشتند و با همه توان به یاری آسیب دیدگان زلزله غرب کشور آمدند.

وی گفت: در حال حاضر نیز شاهد مشارکت پررنگ مردم به‌منظور کمک‌های نقدی و غیرنقدی آنان هستیم و امیدواریم با دست‌های پرمهر و یاریگر آنان و دیگر مردم ایران اسلامی بتوانیم گوشه‌ای از رنج و آلام مردم داغ‌دیده کرمانشاه را تسکین دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>