برگزاری نشست جمع خوانی کتاب پیامبر (ص) و قصه هایش در شهرری | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

برگزاری نشست جمع خوانی کتاب پیامبر (ص) و قصه هایش در شهرری

انتشار: شنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۴۹:۰۹ |
کد خبر: 19303 |
بازدید: 95 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: همزمان با هفته کتاب، کتاب «پیامبر و قصه هایش» در کتابخانه عمومی روستایی رسول اکرم (ص) شهرستان ری جمع خوانی شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری – در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ۵ جلد کتاب «پیامبر (ص) و قصه هایش» با حضور اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی روستایی رسول اکرم (ص) شهرستان ری جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست سمانه ابوالقاسم مسئول کتابخانه به معرفی کتاب «پیامبر (ص) و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری پرداخت در ادامه از هر جلد، دو داستان به انتخاب حاضرین جمع خوانی شد.

گفتنی است مجموعه ۵جلدی کتاب «پیامبر و قصه هایش» شامل مجموعه داستان هایی از پیامبر اکرم(ص) است و شامل چند ویژگی از جمله: “بیشتر بخوان، بهتر بدان” است.

وی افزود: در بازنویسی حکایات، نویسنده بیشتر تلاش کرده که جنبه های اخلاقی و تربیتی آن ها را به خواننده نشان دهد؛ از این رو خود را در توضیحات اضافی گرفتار نساخته است.

وی یادآور شد: نویسنده ی کتاب، حکایات مجموعه را از کتاب حکایت نامه موضوعی پیامبر اعظم (ص) گزینش کرده است که جامع ترین مجموعه مربوط به حکایات زندگی رسول خدا (ص) است به همین دلیل به گزینش دقیق و قابل قبولی دست یافته است و سند تاریخی هر حکایت در کنار آن نوشته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>