توجه دانشگاه ها به ورود رشته های پر ظرفیت و مهم | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

توجه دانشگاه ها به ورود رشته های پر ظرفیت و مهم

انتشار: پنج شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۱:۴۶ |
کد خبر: 19299 |
بازدید: 97 views |
بدون دیدگاه


گرمسار

گرمسار – ابتکارورامین: نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس در جمع روسای دانشگاه های گرمسارو آرادان گفت: نگاه اصلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی در شهرستان های گرمسارو آرادان ورود رشته های پر ظرفیت و مهم و در بخش های مقاطع تحصیلات تکمیلی باشد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از گرمسارآنلاین – جلسه توسعه دانشگاه های شهرستان های گرمسارو آرادان با حضورنماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس ، فرماندار گرمسار و دیگر روسای دانشگاه های شهرستان ها در محل سالن جلسات دانشگاه دولتی گرمسار برگزار شد .

در این جلسه غلام رضا کاتب؛ نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس به توجه ویژه دانشگاه ها به افزایش میزان رشته های تحصیلات تکمیلی و رشته ها پر مخاطب افزود: نباید تفکرات اجرایی در دانشگاه ها مثل سابق باشد چون با این افکار و توجه به رشته های موجود نمی توانیم توسعه آموزش عالی را در کنار پایتخت ایران یعنی تهران در بر داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس افزود: توسعه حمل و نقل ریلی و افزایش میزان ورود قطار حومه ای تهران – گرمسار و افزایش میزان ۴ حرکت به بیش از ۶ رام حرکت این قطار برای افزایش میزان تردد دانشجویی در فاصله تنها چند کیلومتری تهران بزرگ بسیار پر اهمیت است .

کاتب اظهارداشت: دانشگاه ازاد اسلامی واحد گرمسار با ورود رشته های پزشکی و پرستاری در آینده نزدیک می تواند به یک قطب مهم در این رشته ها مورد نیاز کشور در حوزه خدمات پزشکی در ایران تبدیل شود

در ادامه این جلسه داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار توجه ویزه به مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی و توسعه رشته های فنی و مهم افزود:۱۴ موسسه و مرکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی در گرمسارو ایوان کی مشغول به فعالیت هستند که این نشان از حضور مهم در این بخش است .

فرماندار گرمسار در ادامه اظهارداشت: ایجاد یک شهرک دانشگاهی می تواند باعث تحرکت و اتفاقات مهم در حوزه علمی و دانشگاهی در منطقه باشد و نزدیکی به تهران یک اهرم مهم برای توسعه این بخش مهم در گرمسار است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>