معرفی جواد هادیان و نقش او در هنر موسیقی شهرستان پیشوا | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

معرفی جواد هادیان و نقش او در هنر موسیقی شهرستان پیشوا

انتشار: سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۱۴:۱۹ |
کد خبر: 19262 |
بازدید: 123 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: با اقدام روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا جواد هادیان یکی از هنرمندان عرصه موسیقی که زحمات زیادی در راستای اعتلای هنر فاخر موسیقی در شهرستان پیشوا کشیده است معرفی می شود.

به گزارش خبرنگار ما – جواد هادیان فرزند عباس با اصالت کاشانی در سال ۱۳۳۱ در شهرستان پیشوا متولد شد. ذوق و استعداد هنر در ابتدای کودکی در او مشخص بود که در خردسالی به واسطه عموی خود در یک برنامه رایویی آواز خواند و پس از آن در برنامه های هنری مدرسه شرکت داشت و از جمله آن اجرای ترانه « سحر که از کوه بلند… » بود که هر بار دانش آموزان مدرسه از صدای خوش او به شور می آمدند و وی را تشویق میکردند، علیرغم کمبود امکانات در آن زمان ایشان به تشویق آقای سید جواد یاسینی نزد اساتیدی همچون استاد کامیان و فریدون حافظی به فراگیری ساز سنتی ایرانی یعنی «تار» پرداخت، پس از آن وارد گروه موسیقی چنگ شد و همچنین رهبری چند گروه را به عهده گرفت. در ردیف موسیقی ایرانی بیشتر بر روی ردیف موسی معروفی تمرکز نمود و از این الگوی ارزشمند هنری در جهت غنای بیشتر در اجرای موسیقی بهره جست. هادیان به منظور علاقه وافر خود به موسیقی و انتشار آن در بین جوانان و نوجوانان یک طبقه واحد مسکونی خود را بصورت آموزشگاه در اختیار هنر و هنرمندان قرار داد و با جذب مدرسان و هنرجویان سازهای گوناگون را به این اقشار آموزش داد و در اصل ابتدای کار خانه هنر پیشوابود و این امر سبب شد تا هنرمندانی همچون علی اکبرترکمن نژاد مسعود جورابلو و فاطمه روح افزا به فراگیری هنر بپردازند. مهم اینکه فرزندان ایشان حامد و محمد رضا نیز از تجربه او استفاده نمودند و پس از شاگردی ایشان نه تنها در منطقه فعالیت ثابت دارند بلکه در جشنواره های ملی و کشوری دارای رتبه و همچنین در خارج از کشور نیز فعالیت هنری خود را دارند.

(منبع خبر: gmail)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>