گرمسار می تواند در کنار پایتخت قطب علمی مهمی شود | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

گرمسار می تواند در کنار پایتخت قطب علمی مهمی شود

انتشار: سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۴:۵۶ |
کد خبر: 19204 |
بازدید: 68 views |
بدون دیدگاه


۹۶۵۱۶۷۱۹۴۹۱

گرمسار – ابتکارورامین: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان گفت: گرمسار به دلیل نزدیکی به پایتخت می تواند گزینه مناسبی برای حضور دانشگاه های مهم و رشته های پر طرفدار علمی باشد و از این راه به یک قطب مهم علمی در کشور در کنار تهران و دیگر استان های کشور تبدیل شود .

به گزارش خبرنگار ما به نقل از گرمسارآنلاین –  در این دیدار فرهاد رهبر؛ رئیس دانشگاه اسلامی کشور بابیان این مطلب  به تشریح ابعاد  پیشرفت های حوزه علمی در کشور و دانشگاه های آزاد اسلامی در استان ها و به خصوص استان سمنان و شهرستان گرمسار پرداخت و گفت: مجلس باید نگاه پژوهشی و علمی را دربودجه بندی ویژه تر  قرار دهد و چون می توانیم با این نگاه تحول  علمی رادر  کشور درکنار توسعه رقم بزنیم .

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  در ادامه افزود: گرمسار به دلیل  حضور در این منطقه علمی در کنار  تهران پایتخت یم تواند در ایجاد یک محیط  علمی  در کنار   این شهر  بزرگ علمی کشور نقش مهمی را ایفا کند و شهر دانشگاهی می تواند در این شهرستان  مفید باشد .

در ادامه این  جلسه غلامرضا کاتب؛ نماینده مردم شهرستان های گرمسارو ارادان به حضور بیش از ۱۴ موسسه و مرکز دانشگاهی  در شهرستان گرمسار اشاره کردو  اظهارداشت: گرمسار یک قطب مهم دانشگاهی کشور است و باید از این ظرفیت با فاصله چند کیلومتری با پایتخت استفاده نمود .

 کاتب  گفت: گرمسار به دنبال ایجاد یک شهرک داشنگاهی رد جهت استقرار واحد های داشنگاهی دولتی و آزاد و حتی غیر انتفاعی است .

 وی  ادامه داد: توسعه شرکت های دانش بنیان در جهت  تبدیل علم به ثروت در ایجاد اشتغال دانشجویی از برنامه های مهم  این شهرستان در محیط های دانشگاهی است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>