حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) آماده استقبال از جاماندگان اربعین است | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) آماده استقبال از جاماندگان اربعین است

انتشار: سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۳۴:۱۴ |
کد خبر: 19203 |
بازدید: 90 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: معاون فرهنگی و امور زائران حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) گفت: تمامی اقدامات امنیتی، ایمنی و رفاهی در جهت آسایش مردم در مراسم راهپیمایی اربعین جاماندگان قافله کربلا در حرم عبدالعظیم(ع) تدارک دیده شده است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – عباس سلیمی با بیان اینکه خادمان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) افتخار میزبانی راهپیمایان اربعین حسینی را دارند، افزود: برنامه های فرهنگی قرائت زیارت اربعین، مرثیه سرایی و سخنرانی روحانیون در روز پنجشنبه برای شرکت کنندگان در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این حدیث امام هادی(ع) که به یکی از اهالی ری می فرمایند: «اگر قبر عبدالعظیم(ع) را که در نزد شماست زیارت می کردی مانند کسی بودی که امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کرده است»، افزود: بیش از یک میلیون از مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه تهران روز پنجشنبه از میدان امام حسین(ع) در قالب راهپیمایی جاماندگان حسینی به کربلای ایران و حرم عبدالعظیم(ع) خواهند آمد.

سلیمی ادامه داد: آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) کربلای ایران است و کسانی که به هر دلیلی موفق به حضور در کربلا نشدند این مکان را برای عرض ارادت به ساحت مقدس اباعبدالله(ع) و خاندان اهل بیت(ع) برمی گزینند.

به گزارش ایرنا، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران با عنوان جاماندگان کربلای حسینی امسال برای پنجمین سال پیاپی با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شدند.

سال گذشته بیش از یک میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند و امسال هم در روز اربعین ساعت ۶ صبح در میدان امام حسین (ع) گرد هم می‌آیند و به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حرکت می‌کنند.

آستان مقّدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) و در کنار آن بارگاه شریف حضرات حمزه(ع) و طاهر(ع) در شهرری از قرن سوّم تاکنون، به عنوان یکی از مشهورترین اماکن زیارتی و سیاحتی ایران مورد توجّه و عنایت دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.

حضرت عبدالعظیم(ع) از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی(ع) است و در مدّت ۷۹ سال عمر با برکت خود با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمّدتقی(ع) و امام علیّ النّقی(ع) مقارن بوده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>