۱۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان ری رفع تصرف شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

۱۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان ری رفع تصرف شد

انتشار: یکشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۴۳:۳۰ |
کد خبر: 19178 |
بازدید: 105 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از رفع تصرف ۱۵ هکتار از اراضی این شهرستان در بخش قلعه نو خبر داد و گفت: ۷۵ مورد ساخت و ساز غیر مجاز نیز در این زمینه تخریب شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – ابوالفضل خلیل پور ارزش تقریبی این اراضی را ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پس از بررسی و قطعیت احکام، حکم خلع ید صادر می شود.

وی اظهار کرد: سود جویان و زمین خواران این زمین های کشاورزی را از کشاورزان به قیمت ارزان می خریدند و بدون داشتن مجوز قانونی و با تغییر کاربری، این زمین ها را با قیمت های چند برابر به فروش می رساندند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری اضافه کرد: این افراد با حصارکشی به دور زمین ها و با ساخت ساختمان، سعی در تصرف اراضی ملی را داشتند.

وی با تأکید بر حراست از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی به دور از هرگونه مماشات و مسامحه‌‌ای، افزود: با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی ملی از هر شخص حقیقی و حقوقی هستیم تا این ثروت‌های غنی خدادادی را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم.

روستای زمان آباد در بخش قلعه نو شهرستان ری در فاصله ۱۲ کیلومتری جنوب شهرستان ری قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>