راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان در ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان در ورامین برگزار شد

انتشار: شنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۶:۴۴ |
کد خبر: 19161 |
بازدید: 75 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با سراسر کشور و در سالروز یوم الله سیزدهم آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم شهرستان ورامین با شرکت در راهپیمایی با شکوه ، انزجار خود را از استکبار جهانی فریاد زدند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین – همزمان با سیزدهم آبان ، هزاران نفر از دانش آموزان شهرستان ورامین روز شنبه با اجتماع در میدان امام حسین (ع) ، همراه با اقشار مختلف جامعه و مسئولان شهرستان ، برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر افتخار این شهرستان رقم زدند.

مردم شهرستان ورامین که در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ کفن پوش ، از امام راحل دفاع کرده و در این راه خون خود را تقدیم نهال نوپای انقلاب کرده بوند، بار دیگر کفن بر تن کردند تا ایستادگی و عزت خود در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی را نشان دهند و ثابت کنند گذر زمان از میزان ارادت آنان به انقلاب نمی کاهد.

هزاران نفر از دانش آموزان مدارس شهرستان ورامین ، در حالی که پلاکاردهایی با مضامین مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، هیهات من الذله ، لبیک یا خامنه ای و  لبیک یا حسین در دست داشتند ، در خیابان های منتهی به میدان امام (ره) اجتماع کرده و صحنه های با شکوهی از عشق و ارادت به نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش گذاشتند.

بسیاری از دانش آموزان به یاد رشادت های رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ، بر روی پیشانی های خود ، سربند بسته تا اعلام کنند که برای دفاع از ارزش هایی که به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده ؛ آماده مبارزه با استکبار جهانی هستند.

در طول برپایی این راهپیمایی ، برنامه های فرهنگی همچون نقاشی همگانی ، مسابقه دارت و تئاتر خیابانی با مضامین مبارزه با استکبار برپا شد.

درپایان این مراسم دانش آموزان با قرائت بیانیه ای آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کردند و بر ایستادگی درمقابل سیاست های خصمانه دولت آمریکا تأکید نمودند.

سیزدهم آبان ، یاد آور واقعه تاریخی تبعید امام راحل به خاطر مخالفت با قانون ننگین کاپیتالاسیون در سال ۱۳۴۳ ، به خاک و خون کشیده شده دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ است.

۱۳ آبان در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>