دکتر روحانی و مصلحت عمومی | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

دکتر روحانی و مصلحت عمومی

انتشار: شنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۲:۱۰ |
کد خبر: 19158 |
بازدید: 80 views |
بدون دیدگاه


قر

مدیریت یک کشور آنقدر دشوار است که برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده و گذر از مشکلات، باید تمام جوانب را سنجید و مصالح عمومی نظام را بر هر موضوع دیگری ارجح دانست.

این روزها انگار سنگ اندازی ها برای دولت تمامی ندارد! هر بار به یک شیوه و با بهانه جویی های جدید! قبل از انتخابات اردیبهشت ماه، کسانی که هرگز نمی توانند وحدت میان آحاد جامعه و مردم و دولت را ببینند، سناریویی را طراحی کردند تا به وسیله آن مردم را از رأی به روحانی در سال ۹۲ پشیمان کنند؛ غافل از اینکه دستشان برای مردم رو شده، بطوریکه ملت در حماسه اردیبهشت ۹۶ نشان دادند توطئه بدخواهان باعث نمی شود مردم پشت منتخب خود را خالی کنند همانطور که دکتر روحانی به رأی خود پشت نکرده است.

افراد اختلاف برانگیز بین دولت و مردم پس از انتخابات نیز برنامه جدیدی را طراحی کردند تا مردم را بار دیگر نسبت به رأی­شان ناامید سازند. طرح مبحثی جدید که هدفش تنها سرگرم کردن دولت به حواشی و مأیوس نمودن مردم است.

در اکثر کشورهای جهان زمانی که یک شخص یا یک جریان پیروز انتخابات می شود، همه رقبا تلاش می کنند تا زمینه برای تحقق وعده های انتخاباتی شخص پیروز مهیا شود چرا که نتیجه آن رسیدن به منافع و مصالح عمومی کشور می باشد اما در کشور ما برخی رقبا در مقابل منتخب مردم قرار می گیرند و با کارشکنی به دنبال عدم موفقیت وی هستند. این افراد نه تنها وحدت بین آحاد جامعه و مسئولان را خدشه دار می کنند بلکه به فرامین رهبری نسبت به دوری از اختلاف انگیزی نیز اعتنایی ندارند.

همین افراد به تازگی شایعاتی در باب اختلاف دکتر روحانی و دکتر جهانگیری مطرح می کنند که جای تأسف دارد. بر هیچکس پوشیده نیست که دکتر جهانگیری در پیروزی دکتر روحانی نقش انکارناپذیری داشته و علاوه بر آن ایشان با برنامه ریزی خوب بر شور انتخابات افزودند.

در دولت یازدهم نیز همواره این موضوع وجود داشت که عده ای می خواستند با هیاهو و غوغاسالاری دولت را از مسیر اصلی خود منحرف و وارد حاشیه نمایند، گرچه این کارشکنی ها برای دولت دکتر روحانی و اطرافیان امری طبیعی است اما همچون گذشته باید از بروز عکس العمل ها پرهیز نمایند.

به نظر می رسد آقای روحانی در این دوره به مراتب نسبت به دوره قبل مصمم‌تر است. هم ایشان و هم اطرافیان از جمله دکتر جهانگیری به خوبی می‌دانند که این تحرکات صرفاً برای ایجاد تنش در جامعه و تحت فشار قرار دادن دولت انجام می شود و همچنین شایعات و شبهات صرفاً برای این است که نقش دکتر جهانگیری در انتخابات گذشته و همچنین انتخابات سال ۱۴۰۰ کمرنگ شود.

(منبع خبر: مسعود مرسلپور – مدرس دانشگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>