روستاهای ورامین ظرفیت پذیرش گردشگران داخلی و خارجی را دارد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

روستاهای ورامین ظرفیت پذیرش گردشگران داخلی و خارجی را دارد

انتشار: یکشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۳۸:۱۴ |
کد خبر: 19113 |
بازدید: 72 views |
بدون دیدگاه


ور۵

ورامین – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان ورامین گفت : روستاهای این شهرستان به دلیل برخورداری از طبیعتی بکر و دست نخورده و آثار تاریخی منحصر به فرد ، ظرفیت پذیرش گردشگران داخلی و خارجی متعددی را دارد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمدرضا یوسفی روز یکشنبه در بازدید از جاذبه های گردشگری روستاهای بخش مرکزی و جوادآباد ورامین گفت : شهرستان ورامین بیش از ۷۰ اثر تاریخی منحصر به فرد دارد که بسیاری از این آثار ، در مناطق روستایی واقع شده اند.

وی افزود : علاوه بر آثار تاریخی ، ورامین از طبیعتی بکر و محیط زیستی دست نخورده برخوردار است و مجاورت با کویر مرکزی ، بسیاری از گردشگران را می تواند از حضور در فضایی آرام و انرژی بخش اغنا کند.

یوسفی بیان کرد: روستاهای ورامین ، مرکز تولید محصولات کشاورزی است که این مهم نیز می تواند در ارتقاء صنعت اکوتوریسم نیز نقش به سزایی داشته باشد و بسیاری از علاقمندان به گردشگری را به سمت این مناطق سوق دهد.

وی گفت : در حوزه صنایع دستی نیز شهرستان ورامین از روستاهایی مولد برخوردارند و محصولات سفال ، فرش ، گلیم ، چرم و شیشه گری تولیدی روستائیان زبانزد خاص و عام است .

وی تصریح کرد: روستایی مانند خاوه ، احمدآباد کوزه گران و کویر آباد و دیگر روستاهایی که هدف گردشگری است می تواند با سرمایه گذاری بخش خصوصی و استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکاناتی که در تمامی روستاهای شهرستان ایجاد شده ، جذب توریست و گردشگر کرده و به این واسطه باعث رونق اقتصادی منطقه شود.

فرماندار ورامین اظهار داشت : در حال حاضر بخش خصوصی با حضور در روستای کویر آباد از توابع بخش جواد آباد ورامین نسبت به تجهیز یکی از خانه های قدیمی این روستا اقدام کرده و توانسته شرایط را برای اقامت گردشگران فراهم و هر هفته تعدادی از این افراد را پذیرایی کند.

ورامین با۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>