۶۰ درصد از کالاهای کشور در شهرستان ری ذخیره می شود | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

۶۰ درصد از کالاهای کشور در شهرستان ری ذخیره می شود

انتشار: یکشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۳۱:۴۰ |
کد خبر: 19110 |
بازدید: 96 views |
بدون دیدگاه


ری

ری- ابتکارورامین: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: این شهرستان با دارا بودن یکهزار انبار بزرگ کالا توانسته است محل ذخیره سازی ۶۰ درصد از کالاهای کشور باشد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – عزیزالله افضلی افزود: در حال حاضراتحادیه انبارداران این شهرستان بالغ بر۸۰ درصد واردات و ذخیره سازی و ۹۵ درصد از لجستیک استان تهران را پشتیبانی می کند.

وی تصریح کرد: ۶۰ درصد از کالاهای کشور در انبارهای این شهرستان ذخیره و سپس به سایر نقاط کشور اعزام می شود.

وی اضافه کرد: این تعداد از انبارها توانسته است بیشتر موادغذایی، پتروشیمی و محصولات سرمایه ای و کالاهای مورد نیاز کشور را در خود ذخیره کند.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان از لحاظ موقعیت جغرافیایی شاهراه غرب به شرق و شمال به جنوب کشور محسوب می شود، افزود: بیشتر جاده های ترانزیت مرکز کشور از این شهرستان عبور می کنند و همواره محل آمد و شد کالاهای اساسی کشور است.

** شهرستان ری ظرفیت استانی شدن را دارد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در ادامه گفت: سرانه جمعیتی این شهرستان از پنج استان کشور و سرانه صنعت هم از ۱۷ استان کشور بیشتراست، بنابراین این شهرستان ظرفیت استان شدن را دارد و می طلبد مسئولان با نگاه ویژه ای به این شهرستان توجه کنند.

عزیزالله افضلی ادامه داد: قرار داشتن فرودگاه و حرم امام خمینی (ره) و بهشت زهرا نیز در این حوزه باعث اهمیت دو چندان این شهرستان شده است.

وی افزود: متاسفانه کمتر به این شهرستان توجه و رسیدگی شده است و استعدادهای صنعتی، معدنی و انسانی این شهرستان هنوز شکوفا نشده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>