مانور پدافندغیر عامل در ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

مانور پدافندغیر عامل در ورامین برگزار شد

انتشار: شنبه, ۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۰۹:۴۷ |
کد خبر: 19093 |
بازدید: 99 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با آغاز هفته پدافند غیر عامل ، مانور آمادگی دستگاه های اجرایی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – در این مراسم که روز شنبه دردبیرستان شهید رجایی ورامین برگزار شد ، دستگاه های اجرایی آمادگی خود را در مواجهه با حوادث غیر مترقبه و پیش بینی نشده به نمایش گذاشتند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین در این مراسم گفت :مهمترین اصل در حوزه پدافند غیر عامل ، اطلاع رسانی است و این امر در حوزه آموزش و پرورش و آموزش جوانان بیشترین بازخورد را برای آگاهی جامعه به همراه دارد.

عباسعلی سعیدیان افزود : پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

وی اظهار کرد: هدف از پدافند غیرعامل حفاظت از جان و مال مردم، تاسیسات، زیر ساخت ها، منابع اقتصادی و سرمایه فرهنگی و سیاسی است که این امر امنیت ذهنی افراد جامعه را تأمین می کند.

وی تصریح کرد: آگاهی و استفاده از موضوعات پدافندی امری بسیار مهم و ارزشمند است و باید مصون سازی کشور از مردم و سطوح پائین تر نظیر دانش آموزان آغاز شود تا سطح آگاهی مردم در این حوزه افزایش یابد.

سعیدیان اظهار کرد: هفته پدافند غیر عامل فرصت مغتنمی برای فرهنگ سازی و آشنایی هر چه بیشتر مردم با تهدیداتی است که در این حوزه امنیت کشور و سلامت جامعه را تهدید می کند و تمامی دستگاه های اجرایی و رسانه ها لازم است تا در کنار یکدیگر با شناسایی تهدیدات در حوزه های مختلف پدافند غیرعامل ، از بروز خسارات ناشی از این حوادث پیشگیری کنند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین بیان کرد: آموزش و پرورش باید برنامه های متنوعی را با موضوع پدافند غیر عامل انجام دهند چرا که هرچه علم و اطلاعات دانش آموزان در خصوص پدافند غیر عامل بیشتر شود ، آسیب های انسانی در مواجهه با حوادثی که امنیت کشور را تهدید می کند کمتر می شود.

ششم تا دوازدهم آبان هفته پدافند غیر عامل نام دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>