پدافند غیر عامل سرلوحه کار همه مدیران در این شهرستان باشد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

پدافند غیر عامل سرلوحه کار همه مدیران در این شهرستان باشد

انتشار: شنبه, ۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۰۷:۴۴ |
کد خبر: 19092 |
بازدید: 100 views |
بدون دیدگاه


گرمسار

گرمسار – ابتکارورامین: فرماندار گرمسار گفت: پدافند غیر عامل یک نیاز اصلی برای جوامع دنیا است و ایران باید خود را به این علوم و امور اجرایی در موضوعات مختلف پدافند غیرعامل مجهز کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از گرمسارآنلاین- داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار در گفتگو با خبرنگار گرمسارآنلاین به مناسبت هفته پدافند غیرعامل  بابیان این مطلب افزود:  امروز تهدیدات  شکل خود را تغییرداده است و اشکال مختلف تهدیدها  جمهوری اسلامی ایران را  مورد هجوم قرار داده است و پدافند غیرعامل به نوعی یک آمادگی برای مقابله با این تهدیدهاست .

 فرماندار گرمسار در ادامه گفت: نباید پدافند غیرعامل را کوچک شمرد چون ممکن است  کاستی در این بخش  انقلاب اسلامی ایران را  که دشمنانی مجهز  به خود  دارد را  مورد هجمه های مختلف قرار دهند پس باید پدافند غیرعامل یک رکن جدا نشدنی در سازمان ها و حتی بدنه مردمی  باشد  تا در صورت هر گونه حادثه یا  تهاجمی مقابله   منطقی صورت گیرد .

وی  اظهارداشت:از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و شکل‌گیری تفکر دفاع از مظلومان عالم و مبارزه با مستکبران، مبتنی بر آموزه‌های تعالی بخش دینی و انقلابی و الهام گرفته از مکتب انسان ساز سرور و سالار شهیدان، دشمنی دشمنان قسم خورده و تا بن دندان مسلح این مرز و بوم شدت گرفته و توقف اهداف این نظام را در دستور کار قرار دادند.

 طاهری ادامه داد:پدافند غیرعامل، دفاع غیرمسلحانه در مقابل تهدیدات دشمن است که با کاهش آسیب‌پذیری‌ها و ارتقاء پایداری ملی در مقابل تهدیدات دشمن همراه است. از این رو می‌توان گفت پدافند غیرعامل بستری مناسب برای توسعه پایدار و صلح‌آمیز است و بهترین راه برای کاهش مخاطرات و آسیب‌پذیری به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد:امروز در کشورهایی که نقاط آسیب‌پذیر بسیاری دارند، ‌پدافند غیرعامل می‌تواند به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و این فرهنگ‌سازی در کشور ما نیز ضروری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>