اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال در قرچک | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال در قرچک

انتشار: شنبه, ۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۰۷:۴۲ |
کد خبر: 19091 |
بازدید: 79 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک گفت: تامین تغذیه سالم کودکان نیازمند مبتلا به سوء تغذیه از جمله اقداماتی است که کمیته امداد برای جلوگیری از مبتلا شدن آنها به بیماری های تغذیه ای اجرا می کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – محمدرضا غضنفری مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: تامین تغذیه سالم کودکان نیازمند مبتلا به سوء تغذیه از جمله اقداماتی است که کمیته امداد برای جلوگیری از مبتلا شدن آنها به بیماری های تغذیه ای اجرا می کند.

وی با بیان اینکه سلامت جسمی و روانی کودکان تحت پوشش از اولویت های کمیته امداد است، گفت: با اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر ازپنج سال از اختلال در رشد جسمی و تکامل مغزی و کاهش بهره هوشی آنها در آینده جلوگیری می شود.

غضنفری با اشاره به اینکه افزایش ابتلا به بیماری ها و کاهش توانمندی های ذهنی و جسمی کودکان، آثار مخربی در سلامت آنها خواهد داشت، عنوان کرد: با هزینه های سنگینی که برای توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور به دولت تحمیل می شود، جلوگیری از سوء تغذیه کودکان از همین سنین ابتدایی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

وی گفت: ۴۸ کودک زیر پنج سال مبتلابه سوءتغذیه در قرچک از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند  و از خدمات این نهاد  ۱۷ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان در شش ماهه نخست امسال هزینه شده است که همگی این کودکان از خانوارهای غیرمددجوهستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان قرچک ادامه داد: کودکان مبتلابه سوءتغذیه کمتر از پنج سال از طریق مراکز بهداشتی به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد پس از بررسی‌های لازم تأیید نیازمندی‌های خانوار، سبد غذایی بین آنها توزیع می‌کند

وی بیان کرد: آموزش‌های لازم به مادران این کودکان مانند اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد، شناسایی مواد غذایی مفید و مغذی، نحوه طبخ و نگهداری بهداشتی غذا توسط کارشناسان بهداشت ارائه‌شده و وضعیت رشد این کودکان در هر شش ماه پایش می‌شود.

غضنفری در پایان گفت: کارت خرید سبد غذایی کودکان مبتلابه سوءتغذیه ماهیانه به ارزش ۷۲۴۰۰

تومان و برای کودکان خانوارهای نیازمند شهرستان شارژ می‌شود و والدین آن‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌هایی که طرف قرارداد با این طرح هستند، سبد غذایی این کوکان، شامل حبوبات، انواع مغزها و گوشت را تهیه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>