آزادسازی ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان ری | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

آزادسازی ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان ری

انتشار: پنج شنبه, ۴ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۲۹:۵۳ |
کد خبر: 19065 |
بازدید: 94 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: بناهای غیر مجازی که در اراضی کشاورزی بخش کهریزک شهرستان ری ساخته شده بود با حکم مراجع قضایی تخریب شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری – در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها که بر اساس آن احداث هر گونه بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی ممنوع اعلام شده است، صبح امروز با هماهنگی و دستور مقام قضایی و با حضور عوامل جهاد کشاورزی، فرمانداری، نیروی انتظامی، شهرداری و بخشداری کهریزک ،۱۲۵ بنای غیر مجاز و ویلای ساخته شده در اراضی کشاورزی بخش کهریزک شهرستان ری تخریب شد.

این واحدها در ۱۰هکتار زمین کشاورزی بصورت غیرقانونی ساخته شده بود. این زمین ها در سالهای گذشته کاربری زراعی داشته است که عده ای بدون مجوز در آنها ساخت و ساز انجام داده اند.

چگونه ساخت ۱۲۰واحد ساختمان به دور از چشم بازرسان اتفاق می افتد؟

چرا قبل از ساخت و ساز و در مراحل ساخت مسئولان جلوی آن را نمی گیرند؟

آیا گشت بازرسی به اندازه کافی وجود ندارد؟

موسوی معاون فنی عمران فرمانداری شهرستان ری در پاسخ به این سوالات خبرنگاران گفت: مراحل طرح موضوع در مراجع قضایی یک پروسه زمانی طول می کشد.

وی افزود: در مراحل ابلاغ و اخطار به افرادی که بناهای غیرمجاز را می سازند، فرصت داده می شود و اگر بعد از چندیدن مرحله ابلاغ، اقدام به جمع آوری نکنند با دستور مقام قضایی اقدام به تخریب می شود.

معاون فنی عمران فرمانداری شهرستان ری تصریح کرد: در حریم شهر کهریزک عوامل گشت فعال است ولی متاسفانه با افراد سودجویی مواجه هستیم که با اصرار  مبادرت به ساخت های غیرقانونی دارند و به اخطارها توجه نمی کنند.

موسوی با بیان اینکه مواردی هم در گذشته تخریب شده است، گفت: این افراد در فرصتهایی مانند ایام خاص و تعطیلات و بصورت شبانه با تجهیز امکانات مبادرت به ساخت و ساز می‌کنند و در مقابل قانون مقاومت می‌کنند.

وی بیان کرد: این افراد باید توجه کنند که قانون اجازه نمی دهد در زمینهای کشاورزی ساخت و ساز صورت بگیرد و مطمئنا برخورد می‌کند که اگر به اخطارها توجه می‌کردند اکنون منجر به تخریب نمی‌شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>