تاکید استاندار تهران بر کاشت درختان در اطراف معادن استان | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

تاکید استاندار تهران بر کاشت درختان در اطراف معادن استان

انتشار: چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۴:۰۵ |
کد خبر: 19046 |
بازدید: 68 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: استاندار تهران گفت: در سال های گذشته حتی یک درخت نیز در اطراف معادن استان کاشته نشده در حالی که هر چه به سمت کویر پیش می رویم ، کانون های ریزگرد بیشتری سلامت هوا را تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – محمدحسین مقیمی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته برنامه ریزی شهرستان پیشوا در خصوص بررسی مسائل زیست محیطی شهرستان پیشوا گفت: اکثر گرد و غبار استان تهران، ناشی از کانون هایی است که در خود استان وجود دارد که بخشی از آن مربوط به معادنی است که بدون هیچ محدودیتی نسبت به برداشت مخازن اقدام می کنند، بدون آن که حتی یک درخت در اطراف این معادن وجود داشته باشد.

وی عنوان کرد: با بررسی وضعیت معادن استان تهران به خوبی در می یابیم که در سال های گذشته حتی یک درخت نیز در اطراف معادن استان کاشته نشده در حالی که هر چه به سمت کویر پیش می رویم ، کانون های ریزگرد بیشتری سلامت هوا را تهدید می کند.

مقیمی افزود: گودال های بسیار زیادی در استان تهران در اثر فعالیت معادن ایجاد شده ، گودال هایی که خود به کانون ریزگرد تبدیل شده و عوارضی که از این معادن دریافت می شود ؛ برای رفع مشکلات ایجاد شده استفاده نمی شود.

به گفته استاندار تهران؛ این که می گویند کمبود آب مانعی برای کاشت درخت است نشان از عدم مدیریت منابع است در صورتی که می توان با مدیریت صحیح به سرانه فضای سبز افزود.

وی ادامه داد: شن و ماسه گودال هایی که در مناطق مختلف استان تهران ایجاد شده به رایگان که به افراد فروخته نمی شود ، مالکان معادن موظفند که از همین امروز نسبت به کاشت درخت در اطراف معادن اقدام کنند تا ورود گرد و خاک ناشی از فعالیت معادن ، در شهر ایجاد آلودگی نکند.

مقیمی با بیان اینکه استانداری تهران در خصوص مسائل زیست محیطی هیچ گذشتی نسبت به آلوده کنندگان ندارد  تصریح کرد: باید با تلاش و همت تمامی مسئولان ،وضعیت استان تهران به حالت قبلی خود بازگردید.

استاندار تهران بیان کرد: بیش از ۵۰ سال پیش جنگلی مصنوعی توسط افرادی در شهرستان پیشوا ایجاد شده ، حال که این شهرستان نسبت به گذشته شش برابر وسعت پیدا کرده ، به همان نسبت  نیز فضای سبز باید توسعه پیدا کند.

وی بر ایجاد کمربندی فضای سبز در اطراف و ورودی شهرستان ها تاکید کرد و افزود: فرمانداران مسئول مستقیم افزایش سرانه فضای سبز هستند.

این جلسه با حضور معاونین استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، امام جمعه و فرماندار پیشوا، مدیران کل دستگاه های اجرایی، معاونین فرماندار، بخشداران و مدیران شهرستان پیشوا برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>