کیلان ظرفیت مطلوبی برای توسعه گردشگری دارد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

کیلان ظرفیت مطلوبی برای توسعه گردشگری دارد

انتشار: چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۲۳:۵۰ |
کد خبر: 19045 |
بازدید: 106 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران با بیان اینکه شهرداران باید برای توسعه شهری برنامه‌ مدون داشته باشند، گفت: مشکلات حوزه واگذاری اراضی کیلان برطرف شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری دماوند – هادی رحمتی در آیین معارفه «ایرج گودرزی‌راد» به عنوان شهردار جدید کیلان که با حضور مسؤولان و مردم در سالن همایش‌های شهرداری کیلان برگزار شد، اظهار کرد: از لحاظ جامعه شناختی و حوزه دموکراسی کشور، مردم دو عنصر استمرار و تغییر را پذیرفتند.

وی افزود: از نگاه دموکراسی در عنصر استمرار، مردم به دولت دوازدهم همچون دولت یازدهم اعتماد کردند و کابینه تدبیر و امید با سکانداری حسن روحانی ضمام عموم و حوزه اجرایی کشور را به دست گرفت.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران ادامه داد: از نگاه تغییر نیز، مردم تغییراتی را در پارلمان شهری خواستند؛ البته این بدان منظور نیست که مسؤولان قبلی کار نکرده باشند، بلکه نگاه توسعه‌ای است.

رحمتی گفت: تغییر ۸۷ درصدی شوراهای پنجم نسبت به دوره‌ چهارم نشان می‌دهند که مطالبه‌گری مردم در حوزه مدیریت شهری بیشتر شده است؛ شهرداران حتما باید برنامه‌های چهار ساله‌‌ای را برای امور تدوین کنند.

وی با تأکید بر اینکه سیستم اقلیمی و شرایط جغرافیایی شهر باید دقیق شناخته شود و توسعه شهری بر مبنای آن صورت گیرد، تصریح کرد: شهرداران حق ندارند که توسعه شهری را بر مبنای خلاف اقلیم و استعدادهای منطقه‌ای تغییر دهند و سیاست‌گذاری کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران بیان کرد: شهرداران باید در راستای بهبود امور شهری برنامه‌‌های ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف به خصوص ناوگان حمل و نقل شهری و مباحث بین شهری مدنظر داشته باشند و پروژه‌ها بر اساس ظرفیت‌های شهری در برنامه‌ای چهار ساله تدوین و اجرایی شود.

رحمتی با اشاره به اینکه شهر کیلان از ظرفیت‌های بسیار مطلوبی برای توسعه گردشگری برخوردار است، افزود: اگر همه برنامه‌ها بر اساس شناخت و اولویت‌بندی باشد و ضرورت‌ها مشخص و در راستای آن برنامه‌ریزی شود، مطمئناً شاهد افزایش شاخصه‌های رفاه زندگی در شهرها خواهیم بود.

وی تأکید کرد: شهرداری‌ها باید در چهارچوب قانون و براساس قانون ماده ۵۵، وظایف خود را در حوزه‌های مختلف پیگیری کنند و پارلمان شهری نیز بدون دخالت در امور اجرایی کارهای نظارتی خود را انجام دهد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهر کیلان، انتظار داریم که انضباط مالی در این شهر رعایت شود و مشکلات حوزه واگذاری اراضی که نگران‌کننده است، برطرف شود؛ به شهردار جدید کیلان تأکید می‌کنیم که با بهره‌گیری از نیروهای مدبر و آشنا به مسائل حقوق و نه هیجانی، مسائل را پیگیری و رفع کند.

رحمتی با اشاره به اینکه باید قدردان زحمات شهرداران و مسؤولان سابق در شهرها باشیم، تصریح کرد: شهر کیلان روزی با مشکلات کمبود آب مواجه بود، اما یکی از اقدامات مطلوبی که در سال‌های اخیر صورت گرفت، ایجاد شبکه آب‌رسانی به باغ‌های کیلان بود.

وی بیان کرد: اگر توسعه و امور شهر کیلان بر اساس برنامه‌ریزی مشخص پیش رود، مطمئناً این شهر چیزی از کشورهای اروپایی و قاره سبز کمتر ندارد و باید قدر ظرفیت‌های موجود را بدانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>