جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین برگزار شد

انتشار: یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۳۴:۳۱ |
کد خبر: 19029 |
بازدید: 82 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین تشیل شد

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین – در این جلسه که با ریاست عباسعلی سعیدیان در محل فرمانداری شهرستان ورامین برگزار شد ، مسائل مربوط به حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین در این جلسه گفت : پدیده شوم اعتیاد به مواد مخدر امروز از ابعاد گسترده تری برخوردار شده به طوری که انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی افراد جامعه به ویژه جوانان را تهدید می کند.

عباسعلی سعیدیان اظهار کرد: یکی از ضعف های مهم حوزه مبارزه با مواد مخدر ، عدم آگاهی خانواده ها نسبت به مواد مخدر به ویژه مواد نوظهوری است که می تواند هر فردی را مبتلا کند و اگر امروز این آگاهی ارتقاء نیابد ، عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به ورود ماده مخدر گل به مجموعه مواد اعتیاد آورد گفت : گل از جمله مواد مخدر جدیدی است که به تازگی در میان جوانان شیوع پیدا کرده و به خاطر ظاهر فریبنده بسیاری از خانواده ها حتی از خطرات آن آگاهی ندارند.

وی تأکید کرد: ماده مخدر گل، همان اندازه که اسم خوشایندی دارد، یکی از خطرناک‌ترین مواد مخدری است که این روز‌ها در دست جوان‌ها می‌چرخد و به اسم یک روان‌گردان طبیعی خریدوفروش می‌شود و به تصور اینکه این ماده، مانند اسمش ممکن است بی‌خطر باشد، آگاهی لازم را به نوجوانان و جوانان نمی‌دهند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین اظهار کرد: استفاده از این ماده مخدر که حتی قرار گرفتن آن بالای سر در فرد ایجاد توهم می کند ضربان قلب را بالا می‌برد، احساس بی‌قراری می‌دهد، اشتها را افزایش می‌دهد و موجب قرمزشدن چشم‌ها می‌شود و از آنجا که این افراد، معمولا این ماده را با سیگار مصرف می‌کنند، بعد از مدتی دچار بیماری‌های ریوی می‌شوند.

وی تأکید کرد: استفاده از این ماده مخدر باعث توهم می‌شود و یک ‌بار مصرف آن، طوری عملکرد مغز را مختل می‌کند که زندگی بدون آن غیرممکن می‌شود.

سعیدیان از مسئولان فرهنگی از جمله مدیران آموزش و پرورش خواست تا در جلسات مشترک با اولیاء دانش آموزان ، آگاهی های لازم را در این زمینه ارائه کرده و از ابتلای جوانان به این ماده مخدر پیشگیری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>