جایگزینی ارقام تجاری گلابی، علت قطع درختان سیب در دماوند است | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

جایگزینی ارقام تجاری گلابی، علت قطع درختان سیب در دماوند است

انتشار: یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۵۴:۱۸ |
کد خبر: 18945 |
بازدید: 146 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: سازمان جهاد کشاورزی استان تهران علت قطع درختان سیب توسط باغدار دماوندی را اصلاح و جایگزینی با نهال های ارقام تجاری گلابی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – در پی انتشار خبر و فیلم درختان قطع شده باغ سیب در شهرستان دماوند در فضای مجازی و برخی رسانه ها، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ضمن حضور در محل و بررسی موضوع، عنوان کرد: تعداد ۵۰ اصله درخت سیب پایه بذری با سن ۱۵ سال از باغ ۲ هکتاری توسط باغدار محله هومند کیلان شهرستان دماوند قطع شده که علت آن اصلاح و جایگزینی با نهال های ارقام تجاری گلابی بوده است.

علی اشرف منصوری اضافه کرد:این باغدار، جایگزینی درختان سیب را با کاشت ارقام گلابی در سال گذشته آغاز و سپس در سال جاری اقدام به قطع درختان سیب کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان این که بخش اعظمی از محصول این باغ پیش از قطع درختان جمع آوری شده بود، اظهار کرد: در راستای سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تجاری سازی و اصلاح و احیای باغ ها، تامین نهال های یارانه دار تجاری و سایر تسهیلات برای ایجاد باغ های جدید پایه رویشی GF،GN ،GIZ ، MMو همچنین باغ های سیب پایه مالینگ به منظور اصلاح و جایگرینی باغ ها و تجاری سازی تولید در دستور کار این سازمان قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>