دو لایحه مهم وزارت دادگستری آماده تقدیم به صحن علنی مجلس | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

دو لایحه مهم وزارت دادگستری آماده تقدیم به صحن علنی مجلس

انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۴۳:۳۴ |
کد خبر: 18894 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


تهران۱

تهران – ابتکارورامین: مدیرکل امور مجلس وزارت دادگستری از تقدیم لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به مجلس در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، سمیه نباتی – محمدعلی اسفنانی گفت: این لایحه با پیگیری های دولت و مجلس از مدت ها پیش در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در حال بررسی و چکش کاری است و پس از اینکه در این کمیسیون به تصویب رسید در صحن علنی به بررسی و تصویب نهایی نمایندگان گذاشته خواهد شد.

وی افزود: در این لایحه ساز و کارهای جدید قانونی برای حمایت از کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.­

مدیرکل امور مجلس وزارت دادگستری همچنین از اتمام تدوین لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت نیز خبر داد و گفت: این لایحه یکی از مهم ترین لوایح وزارت دادگستری است که در صورت تصویب می تواند به برطرف کردن چالش هایی که زنان جامعه ما گاهاً با آن مواجه هستند کمک کند.­

وی تصریح کرد: لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت قرار است پس از انجام کارهای کارشناسی که­در قوه قضاییه صورت می گیرد به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>