بازدید گردشگران هلندی از آثار تاریخی شهرستان ورامین | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

بازدید گردشگران هلندی از آثار تاریخی شهرستان ورامین

انتشار: یکشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۰۰:۳۲ |
کد خبر: 18842 |
بازدید: 97 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: تعدادی از گردشگران هلندی با حضور در ورامین ، از آثار تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین – ۲۳ نفر از گردشگران کشور هلند روز شنبه با حضور در مسجد جامع و برج علاءالدوله ورامین ، از نزدیک با قابلیت های گردشگری و تاریخی شهرستان ورامین آشنا شدند.

رئیس دفتر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین در این رابطه گفت : شهرستان ورامین با قدمتی بالغ بر هفت هزار سال از آثار تاریخی متعددی برخوردار است و در صورت معرفی صحیح این آثار به گردشگران و علاقمندان به آثار تاریخی ، می توان این شهرستان را به مقصد گردشگری بسیاری از افراد تبدیل کند.

فاطمه خانی قلعه افزود : در حال حاضر بیش از ۷۰ اثر تاریخی شهرستان ورامین در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده اند که از جمله این آثار می توان به مسجد جامع ، برج آرامگاهی علاءالدوله ، امامزاده یحیی (ع) و ده ها اثر دیگر نام برد.

وی تصریح کرد: در ماه ها اخیر و با رایزنی های صورت گرفته با برگزار کنندگان تورهای گردشگری بین المللی ، زمینه حضور گردشکران خارجی و علاقمندان ایرانی به آثار تاریخی فراهم شده و تا کنون ده ها گروه از این آثار تاریخی بازدید کرده اند.

خانی تصریح کرد: ماه گذشته نیز یک گروه گردشگر از کشور ایتالیا با حضور در ورامین ، از آثار شاخص این شهرستان بازدید کردند.

وی بیان کرد: توسعه صنعت گردشگری ، یکی از مهمترین برنامه های دفتر میراث فرهنگی شهرستان ورامین است که این مهم در سایه معرفی اصولی این آثار به علاقمندان به ویژه مردم شهرستان فراهم می شود تا به واسطه آن بتوان به رشد اقتصادی مطلوبی در سطح شهرستان دست یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>