دخالت های بخشدار قرچک در انتخاب دهیاران | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

دخالت های بخشدار قرچک در انتخاب دهیاران

انتشار: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۵۴:۴۱ |
کد خبر: 18820 |
بازدید: 56 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: با دخالت های بخشدار قرچک انتخاب دهیار در روستای محمد آباد نامشخص است و اعضای شورا نسبت به دهیار فعلی اعتراض دارند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین- شورا موظف است ظرف مدت ۱۵ روز پس از آغاز دوره فعالیت قانونی با توجه به مفاد ماده ۵۱ این آیین‌نامه، فردی را به عنوان دهیار انتخاب و به منظور صدور حکم و کارت دهیاری به بخشداری محل معرفی کنند.

در روستا محمدآباد شهرستان قرچک انتخاب دهیار طبق این ماده با اکثریت آرا به ازل دهیار فعلی صورت گرفته است و طبق شنیده ها و مدارک موجود با دخالت بخشدار این امر صورت نگرفته شده است و وضعیت فعلی روستا مشخص نیست.

با وجو این مشکلات در روستای محمدآباد روستای داودآباد قرچک هم حدود ۲ سال بدون دهیار و توسط سرپرستی دهیاران روستاهای دیگر ادارا می شود، این سیاسی بازی ها در شهرستان قرچک زیاد دیده می شود و کسانی که مسئولیت دارند از سمت خود سواستفاده می کنند.

لازم به ذکر است، دهیار فعلی محمدآباد قرچک طبق تبلیغاتی که در زمان انتخاباتتوسط ایشن صورت گرفت و پرچمی را جهت از کاندیدای خاص برافراشته کرد، طبق قانون پرونده علیه ایشان صورت گرفته است و سه عضو شورای این روستا نامه ای برای دخالت های بخشداربه مسئولان مربوطه جهت پیگیری ارائه کرده اند.

محمد فتاحی عضو شورای روستای محمدآباد شهرستان قرچک در این خصوص اظهار داشت: طبق قانون انتخابات هیئت رئیسه شورای روستاها در سراسر کشور برگزار شد و به دلیل برخی کم لطفی‌ها این انتخابات در روستای محمدآباد برگزار نشد.

 قر۱

وی گفت: در ابتدای شهریور انتخاب سنی هیئت رئیسه در شورای روستای محمدآباد برگزار گردید و با توجه به اینکه آقای شقاقی ۱۶ سال به صورت متوالی ریاست شورا را به عهده داشته است و در زمان انتخاب شورای روستا نیز شقاقی از بخشدار خواست که دقایقی را اعضای شورا با هم تنها باشند که بخشدار اعلام کرد قبلاً باید تصمیم گیری خود را می کردید.

فتاحی تصریح کرد: در حین اجرای انتخابات هیئت رئیسه یکی از کارمندان بخشداری یکی از اعضای شورای روستا را به بیرون از اتاق فراخوانده و تهدید کردکه اگر خواسته بخشدار را اجابت نشود، مغازه های شما در روستای محمدآباد تخریب خواهند شد.

وی افزود: طبق قانون انتخابات ناظر فرمانداری باید حضور داشته باشد و در تمام انتخابات‌های روستاهای قرچک هیچ ناظرفرمانداری حضور نداشته است.

 قر۲

عضو شورای روستای محمدآباد شهرستان قرچک بیان کرد: در آن انتخابات رئیس، نائب رئیس و منشی اول با اکثریت آرا انتخاب شدند و پس از آن نیز بخشدار اعلام کرد که نماینده شورا در شورای بخش چه کسی خواهد بود که اعلام کردیم که بین ما سه نفر انتخاباتی صورت گرفته و به صورت مکتوب به بخشداری اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: بخشدار قرچک در جلسه مذکور بلند شده و اعلام کرد که فردی که من اعلام می کنم باید به عنوان نماینده روستا به شورای بخش معرفی شود، از سوی دیگر باید فرد مورد نظر من را به عنوان دهیار معرفی کنید در غیر این صورت بنده این انتخابات را به رسمیت نمی شناسم.

فتاحی تاکید کرد: بعد از ماجراهایی دو عضو شورای روستا جلسه انتخاب هیئت رئیسه را ترک کردند که وقتی به بخشدار مراجعه کردیم اعلام کرد که به شما ارتباطی ندارد و منتظر دعوت نامه باشید تا برای شما ارسال کنیم.

وی گفت: تعدادی از اهالی روستا چند روز پیش به فرمانداری مراجعه کردند تا وضعیت فعالیت شورا و دهیاری مشخص گردد که از فرمانداری به این اهالی اعلام کردند که این مسئله از دست آنها خارج است و باید صبر کنند.

عضو شورای روستای محمدآباد شهرستان قرچک با بیان اینکه حرف ما این است که چرا بخشدار باید نظر خود را به ما تحمیل کند، گفت: روستای محمدآباد جمعیتی حدود ۸ هزار نفر دارد و اصلاً مناسب نیست که این جمعیت بیش از یک ماه منتظر بخشدار باشند.

وی خاطر نشان کرد: اکثریت اهالی روستای محمدآباد از ناکارآمدی دهیار قبلی روستا ناراضی هستند و بخشدار اسرار دارد که همان خانم دهیار باید باشند، در صورتی که طبق قانون در این روستا فردی باید دهیار باشد که مدرک تحصیلی کارشناسی داشته باشد ولی خانم مد نظر بخشدار دارای مدرک دیپلم هستند.

فتاحی با بیان اینکه متاسفانه در هفت روستای قرچک به همین شکل بوده و بخشدار دهیارانی که مد نظرخود بوده است را به عنوان دهیار یا رابط شورای بخش معرفی کرده است، تاکید کرد: بخشدار به صراحت به بنده اعلام کرده است که شما به آقای رئیسی رای داده اید و مخالف جریان آب حرکت کرده اید در صورتی که بنده نیرویی می‌خواهم که هم سو با دولت باشد.

وی تصریح کرد: چند روز پیش معاون سیاسی فرماندار به دو نفر از اعضای شورای روستا اعلام کرده است که شما به توافق نرسیده‌اید و احتمالاً شما را به شورای حل اختلاف خواهیم فرستاد.

عضو شورای روستای محمدآباد شهرستان قرچک در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخشدار قانون را رعایت کرده بود در جلسه اول یا دوم تمام مسائل برطرف می شد و بخشدار قرچک اسرار بر آن دارد که آن خانم حتماً به عنوان دهیار انتخاب شود.

جمهوری اسلامی ایران با اکثریت آرای مردم انتخاب شد و در انتخابات پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا که در ۲۹ اردیبشهت ۹۶ برگزار شد، مردم شهر ها و روستاها به کاندیداهای منتخب خود از هر حزب، گروه و قومیت رای دادن و با اکثریت آرا منتخب مردم بر روی کار آمدند و تصمیماتی که می گیرند به پاس اعتماد مردم و طبق قانون است و مسئولان حق دخالت و یا خدشه دار کردن در کار آنان را ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>