۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در سه سال گذشته به عشایر کشور پرداخت شده است | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در سه سال گذشته به عشایر کشور پرداخت شده است

انتشار: یکشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۱:۴۵ |
کد خبر: 18629 |
بازدید: 80 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: رئیس سازمان امور عشایری گفت : با تلاش و توجه دولت یازدهم طی سه سال گذشته ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر کشور اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک – کرمعلی قندالی در حاشیه برگزاری جشنواره روستایی و عشایری که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و رئیس سازمان امور عشایری در قرچک برگزار شد به خبرنگار ایرنا گفت : دولت یازدهم ۱۷۰ میلیارد تومان محل صندوق توسعه ملی و از محل بند ب ماده ۵۲ قانون الحاق به عشایر اختصاص داد.

وی افزود : علاوه بر این طی سه سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان از محل ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران با سود ۴ ساله و دوره برگشت ۵ ساله و ضمانت زنجیریه ای به عشایر اختصاص پیدا کرد و بین استان ها توزیع شد.

وی اظهار کرد: در حوزه تأمین نهاده ها نیز دولت در حدود ۷۰۰ هزار تن علوفه با قیمت یارانه ای و مهلت بازپرداخت شش و نه ماهه به عشایر تحویل داد.

قندالی گفت : از محل تأمین نهاده ها نیز دولت ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه هزینه های تمام شده تولید دام به عشایر کمک کرده است.

وی با تأکید بر توجه به حوزه گردشگری عشایر گفت : حوزه گردشگری عشایر ظرفیت عظیم و بکری است که با تلاش سازمان میراث فرهنگی و امور عشایری آئین نامه اجرایی آن در کارگروه توسعه گردشگری عشایر و صنایع دستی در هیأت دولت تصویب شد و ساختار ملی آن تدوین شده است .

رئیس سازمان امور عشایری گفت : به محض تدوین ساختار استانی حوزه گردشگری عشایر ، قدم های موثری در این حوزه برداشته شده و زمینه رشد و توسعه این بخش از عشایر نیز فراهم می شود.

گفتنی است با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و با حضور مسعود مرسلپور فرماندار قرچک، رئیس سازمان امور عشایری، جشنواره و نمایشگاه بزرگ روستایی و عشایری شهرستان قرچک افتتاح شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>