عشایر نماد بارز تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

عشایر نماد بارز تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند

انتشار: پنج شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۲۹:۵۴ |
کد خبر: 18602 |
بازدید: 84 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک گفت : عشایر با تولید محصولات مختلف دامی و زراعی نماد بارز تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب هستند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مسعود مرسل پور روز پنجشنبه در آئین آغاز به کار جشنواره روستایی و عشایری شهرستان قرچک که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و رئیس سازمان امور عشایری در روستای ولی آباد قرچک برگزار شد اظهار کرد: عشایر با تولید محصولات کشورزی ، پیشگام در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب می باشند.

وی اظهار کرد: : عشایر جامعه تولید کننده ای هستند که با زندگی خودگردان و برون گرا ، پیشرو در فرهنگ اقتصاد مقاومتی محسوب می شوند.

مرسل پور افزود : دولت تلاش دارد تا با اجرای طرح های ویژه فرهنگی ، اقتصادی ، بهداشتی و درمانی ، جامعه عشایری را از تمام خدماتی که به شهروندان عادی ارائه می شود ، برخوردار سازد که اغلب این طرح ها عملیاتی و اجرا شده است.

وی تصریح کرد: روستائیان و عشایر قرچک همواره آماده اند تا در مسیر نهادینه شدن طرح های اقتصاد مقاومتی و فرامین رهبر معظم انقلاب و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید وارد میدان شوند و اثر گذار باشند.

مرسل پور بیان کرد: شهرستان قرچک به واسطه توجهات دولت یازدهم به حوزه روستایی از توسعه و پیشرفت متوازنی برخوردار شده است ولی به دلیل عدم برخورداری از امکانات زیر بنایی و استعداد و کفایت مالی با محدودیت هایی مواجه است که توجه ویژه مسئولان ملی و استانی می تواند بسیاری از این محدودیت ها را برطرف کند.

فرماندار قرچک گفت : ارائه تسهیلات ارزان قیمت ، ایجاد بازار خرید محصولات تولیدی ، ایجاد مرکز عرضه مستقیم تولیدات و حذف دلالان و واسطه ها می تواند مردم این منطقه را به بالندگی در بخش اقتصادی رسانده و آن ها را برای تولید بیشتر یاری رساند.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>