ظرفیت استان تهران برای تحقق اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال بسیار زیاد است | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

ظرفیت استان تهران برای تحقق اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال بسیار زیاد است

انتشار: پنج شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۲۵:۰۸ |
کد خبر: 18600 |
بازدید: 79 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: محمد امامی امین معاون توسعه منابع استانداری تهران در جلسه مشترک مسئولان کشوری و استانی با صنعتگران و تولیدکنندگان شهرستان پردیس، ظرفیت های استان تهران برای تحقق حداکثری تولید و اشتغال را بسیار بالا دانست.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس – وی در ابتدای سخنان خود پارک فن آوری پردیس را جلوه امید و تلاش و محل تحقیق و پیشرفت استعدادهای درخشان و همچنین یکی از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه دست آوردهای اقتصاد مقاومتی و توانمندی های تولیدی و صادراتی شهرستان در این محل توفیق بزرگی است و می تواند بهترین پیوند دهنده علم و صنعت باشد.

معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه در استان تهران ظرفیت، امکانات و منابع خوبی وجود دارد گفت: رسیدن به نرخ بیکاری  ۱۱ درصد، ناشی از فقر امکانات نیست و به فعالیت شهرک های صنعتی استان با ۴۰ یا ۵۰ درصد ظرفیت باز می گردد که با قوانین و مقررات بازدارنده مواجه هستند.

وی عمده مشکلات را قوانین و مقرراتی دانست که به اتفاق نظر بسیاری از مدیران و کارشناسان زائد بوده و مانعی در مسیر سرمایه گذاری و تولید ایجاد کرده است و گفت: در استان تهران پروژه ای را شروع کرده ایم که مقررات زدایی نام گرفته زیرا برخی از این قوانین در سطح استان تصویب نشده که در همین سطح رفع شود.

امامی امین برخی از مقررات و قوانینی که دست و پاگیر تولید شده است را مربوط به سالهای گذشته دانست و تصریح کرد: اگر این قوانین اصلاح شود، رشد بیکاری به صفر خواهد رسید و استان تهران جوابگوی نیاز های خود در حوزه اشتغال خواهد بود و خواسته ما از مسئولان کشور و نمایندگان مجلس حمایت در زمینه اصلاح این قوانین به صورت کاملاً کارشناسانه است.

معاون استاندار تهران مسیر سرمایه گذاری را با دست انداز های متعددی روبرو دانست و افزود: به دلیل برداشت های متعدد از قوانین متعدد از سوی دستگاه های نظارتی، مدیر دستگاه اجرایی که مشکلات و نیاز تولید کننده را می داند و راه رفع این مشکلات را نیز بلد بوده و علاقه مند به کمک در این زمینه است، ترس دارد که در آینده به واسطه کمک به رونق تولید و اشتغال باید به دستگاه نظارتی پاسخگو باشد و این یکی دیگر از موانع تولید و سرمایه گذاری است.

وی به سخنان رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی توسعه صادرات و صادرات نیز از تولید محصول با کیفیت به وجود می آید و اگر ما به دنبال حرکت رو به جلو در این زمینه هستیم باید برخی قوانینی که استان تهران را در برگرفته و اجازه رشد و توسعه تولید و اشتغال را نمی دهد حذف یا اصلاح کنیم.

امامی امین در پایان ریسک را یکی از عوامل پیشرفت دانست و گفت: سیستمی که ریسک نکند و رکود داشته باشد با مشکل مواجه می شود و خواست ما این است که مسئولان دولتی بتوانند راحت تر تصمیم بگیرند و اقدام کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>