لزوم بهره مندی از هنر برای بیان مضامین دوران دفاع مقدس | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

لزوم بهره مندی از هنر برای بیان مضامین دوران دفاع مقدس

انتشار: سه شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۹:۵۱ |
کد خبر: 18510 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: امام جمعه پیشوا بر لزوم بهره مندی هر چه بیشتر از ظرفیت هنر و فرهنگ برای بیان ویژگی ها و مضامین دوران دفاع مقدس تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – حجت الاسلام روح اله باقری در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان پیشوا که به ریاست محمدکرم محمدی فرماندار این شهرستان برگزار شد بیان داشت: فعالیت های هنری و فرهنگی که در زمینه دوران دفاع مقدس صورت گرفته است نتوانسته همه ابعاد دوران دفاع مقدس را نشان دهد و تنها گوشه ای از آن به نمایش درآمده است.

وی افزود: دفاع مقدس به فرموده رهبر معظم انقلاب، گنجینه بسیار ارزشمندی است که باید از آن بهره برد و نه تنها نسل امروز و گذشته بلکه نسل های آینده نیز می توانند از این گنجینه با ارزش و بسیار گرانبها بهره بگیرند.

امام جمعه پیشوا اظهار کرد: دفاع مقدس هم در زمان جنگ و هم در زمان حاضر، برکات زیادی را برای نظام داشته است، چه در گذشته که دانشگاهی برای نظام بود و چه امروزه که سالانه چندین میلیون نفر از جوانان، نوجوانان و دانش آموزان، زائر راهیان نور می شوند و از تاثیرات فرهنگی، دینی و اجتماعی آن بهره مند می گردند.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس در همه زمینه ها درس های بزرگی را آموخت افزود: امیدوارم آموزش و پرورش، صدا و سیما، حوزه هنری و همه نهادهایی که می توانند بهره برداری خوبی از دفاع مقدس داشته باشند در این زمینه ورود پیدا کنند.

امام جمعه پیشوا گفت: اگر امروز،  دنیا روی مردم ایران حساب باز کرده و حرف مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران در همه تصمیمات کلان بین الملل تاثیرگذار است، یکی از علت های عمده آن دوران طلایی دفاع مقدس است و اقتدار و استحکام آن زمان بر اقتدار امروز نظام تاثیر گذاشته است.

حجت الاسلام باقری به لزوم استفاده از توان جوانان و مردم در امور کشور تاکید کرد و گفت: بیشتر فرماندهان جنگ در در دوران دفاع مقدس که شاید سخت ترین شرایط برای نظام جمهوری اسلامی تا به امروز بوده است، جوانان بودند و مدیریت جنگ بر عهده جوانان و مردم بود و این دو طیف توانستند جنگ را به خوبی مدیریت کنند.

باقری بیان داشت: امروزه تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴ قانون اساسی بیانگر این است که می بایست مردم در مباحث فرهنگی، افتصادی و تمامی امور کشور پای کار بیایند و امور به آنها سپرده شود.

وی گفت: امروزه در حرکت های بزرگی همچون روز اربعین، بازسازی عتبات عالیات، پاسداشت دهه محرم و نظایر اینها عمده کار در دست مردم است و آنها این حرکت های بزرگ را رقم می زنند.

امام جمعه پیشوا در پایان گفت: اگر همه امورات کشور به مانند دوران دفاع مقدس و با مدیریت و نظارت حاکمیت به دست مردم سپرده شود، بسیاری از معضلات جامعه حل خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>