سمن ها پتانسیل تصمیم سازی و تصمیم گیری را در جامعه افزایش می دهند | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

سمن ها پتانسیل تصمیم سازی و تصمیم گیری را در جامعه افزایش می دهند

انتشار: دوشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۱۸:۱۷ |
کد خبر: 18497 |
بازدید: 95 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تقویت سمن ها یکی از راهکارهایی است که می تواند پتانسیل تصمیم سازی و تصمیم گیری را در جامعه افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا – محمدکرم محمدی در جلسه ای که با حضور جمعی از جوانان شهرستان پیشوا و به منظور راه اندازی سمن جوانان صورت گرفت با بیان اینکه سمن ها در پیشوا مورد اقبال چندانی قرار نگرفته اند گفت: یکی از دلایل این مسئله را می توان عدم آگاهی و شناخت لازم از کارکردهای این تشکیلات دانست در صورتی امروزه که سازمان های مردم نهاد، نقش های بسیار متعددی را بر عهده گرفته اند.

وی سازمان های مردم نهاد را صدای مردم دانست و گفت: در قالب سازمان های مردم نهاد، افکار و ایده‌های نو تولید و در بسترهای مختلف اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند.

محمدی توسعه سمن ها را لازمه یک جامعه مدنی دانست و گفت: مراحل استعلام و راه اندازی این گونه سازمان ها در کوتاهترین زمان ممکن صورت می گیرد و می توانیم با راه اندازی سمن های  مختلف از جمله توسعه کتابخوانی، حامیان محیط زیست، ساماندهی امور خانواده، سبک خانواده ایرانی اسلامی، ورزش و … در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی منطقه ورود پیدا کرد و از ظرفیت جوانان در این امر بهره گرفت.

وی یکی از کارکردهای مهم سازمان های مردم نهاد را بررسی آسیب های اجتماعی دانست و گفت: با انجام تحقیقات، استخراج سوالات و نتایج حاصل از آن در قالب سمن ها به عنوان بازوی اصلی ارتقای فعالیت های اجتماعی، می توان ورودی جدی به آسیب های اجتماعی داشت که منجر به کاهش و کنترل این گونه آسیب ها و در نهایت باعث تقویت سرمایه های اجتماعی می شود.

محمدی به لزوم استفاده از ظرفیت جوانان در مناسبت ها و جلسات مختلف اشاره کرد و در پایان گفت: استفاده از جوانان در جلسات و کارگروه های مختلف در قالب سازمان های مردم نهاد می تواند منجر به پرورش نسلی مطلع و آگاه شود که می توانند در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها اثرگذار باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>