طرح روستا تعاون استان تهران در ورامین رونمایی شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

طرح روستا تعاون استان تهران در ورامین رونمایی شد

انتشار: شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۰:۰۱ |
کد خبر: 18485 |
بازدید: 77 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: طرح روستا تعاون استان تهران با حضور معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ورامین رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – در این مراسم که روز شنبه در روستای احمدآباد وسط از توابع بخش مرکزی ورامین برگزار شد ، آئین رونمایی از طرح روستا تعاون از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

فرماندار ورامین در این مراسم گفت: مهمترین برنامه دولت یازدهم و هدف گذاری دولت دوازدهم ، توجه ویژه به روستاهاست که این امر در حوزه های مختلف روستایی خود را به نمایش گذاشته است.

محدرضا یوسفی افزود: طی چهار سال گذشته، دولت بهترین و بیشترین خدمات را در مناطق روستایی شهرستان ورامین ارائه کرده است و تمامی روستاهای ورامین از نظر کارهای زیر بنایی ، بنیاد مسکن ، به سازی ، آسفالت و مبلمان روستایی از خدمات بی نظیر برخوردار شده اند.

وی اظهار کرد: هر چند که تأمین زیرساخت های زندگی در مناطق روستایی مهم است و باعث کاهش مهاجرت به مناطق روستایی می شود ولی مهمترین اصل در ماندگاری روستائیان، اقتصادی کردن روستاهاست چرا که اگر چرخ اقتصاد روستا نچرخد ، کارهای زیر بنایی دوام نمی یابند.

فرماندار ورامین افزود: برای رونق بخشیدن به روستاها چاره ای جز توجه کردن به استعدادها و کارکردهای روستائیان نداریم و باید از این ظرفیت ها برای رونق اقتصاد و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

وی با اشاره به این که روستاهای ورامین از ظرفیت بالایی در تولید محصولات کشاورزی برخوردارند اظهار کرد: روستائیان ورامین در هر هکتار ۷ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم کلزا برداشت کرده اند در صورتی که میانگین برداشت در کشور ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم است.

یوسفی گفت: هم اکنون ۱۸ روستای شهرستان ورامین با ظرفیت های مختلفی همچون تولید محصولات زراعی، دامی و فرش آماده تشکیل روستا تعاون است و به زودی این روستاها نیز با مشارکت اهالی صاحب تعاونی می شوند.

وی افزود: روستای احمدآباد ورامین ، مهمترین مرکز تولید سفال استان تهران است که با شکل گیری این تعاونی می تواند به شهرک سفال استان تهران تبدیل شده و زمینه ایجاد فرصت های شغلی و گردشگری را برای منطقه فراهم سازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>