دو پایگاه اورژانس در شهرستان ورامین افتتاح شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

دو پایگاه اورژانس در شهرستان ورامین افتتاح شد

انتشار: سه شنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۲۲:۱۸ |
کد خبر: 18445 |
بازدید: 129 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با ششمین روز از هفته دولت ، دو پایگاه اورژانس ۱۱۵ روز سه شنبه در شهرستان ورامین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری ورامین – فرماندار ورامین در این مراسم گفت : شهرستان ورامین به دلیل مجاورت با جاده قم – گرمسار و وسعت بالای منطقه ، نیاز مبرمی به افزایش تعداد پایگاه های اورژانس دارد تا در مواقع ضروری ، لحظات حیاتی برای نجات بیماران و مصدومین احتمالی از دست نرود.

محمدرضا یوسفی اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولان شهرستان و شبکه بهداشت ، درمان و آموزش پرشکی ، دو پایگاه امداد جاده ای با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال احداث و با تجهیز و تأمین نیروی انسانی کار خود را آغاز کرد.

وی گفت : پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهدای ورامین با هزینه یک میلیارد ریال احداث گردید و با پیگیری مسئولان یک دستگاه آمبولانس دیزلی مجهز با اعتبار یک میلیارد ریال خریداری و در محل پایگاه مستقر گردید.

یوسفی تصریح کرد: زمین مورد نیاز احداث این پایگاه از سوی شهرداری ورامین تأمین شده است.

وی بیان کرد: باوجود محدودیت های موجود در جذب نیرو ، با توجه به نیاز منطقه ، شش پرسنل برای این پایگاه جذب و از امروز خدمت رسانی به مردم را آغاز کردند.

فرماندار ورامین افزود : با توجه به مجاورت ورامین به محور مهم قم – گرمسار و با توجه به ضرورت رسیدگی به مصدومان احتمالی این جاده و روستاهای اطراف ، پایگاه امدادی شهید کریمی در روستای آبباریک احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی هزینه احداث این پایگاه را یک میلیارد ریال و هزینه تجهیز آن را ۴ میلیارد ریال اعلام کرد.

یوسفی گفت : زمین مورد نیاز احداث این پایگاه را خانواده شهید کریمی ، از شهدای شهرستان ورامین اهدا کرده اند.

نماینده دولت در ورامین اظهار کرد: با راه اندازی این پایگاه ، حداکثر زمان رسیدن نیروهای اورژانس به محل حادثه به ۷ دقیقه رسیده که این زمان حتی کمتر از زمان استاندارد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>