حرکت مردمی ری در ایام مسلمیه باید به عنوان آیین ملی ثبت شود | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

حرکت مردمی ری در ایام مسلمیه باید به عنوان آیین ملی ثبت شود

انتشار: سه شنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۲۰:۲۱ |
کد خبر: 18442 |
بازدید: 76 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: برگزاری مراسم های مذهبی مردم ری به مدت ۱۰روز در ایام شهادت مسلم ابن عقیل، در جهان تشییع منحصر به فرد است و برای ماندگاری این حرکت باید در میراث معنوی ملی ثبت شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری ری – حجت الاسلام علی کنگرلو، در جلسه هماهنگی هیئات مذهبی شهرستان ری که در تالار شیخ صدوق آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) برگزارشد، با اشاره به قدمت سنت حسنه «مسلمیه» در شهرری گفت: این حرکت مردمی که در جهان تشیع منحصر به فرد است، می بایست به عنوان یک آیین ملی و میراث معنوی ثبت شود.

وی افزود: ثبت این آیین سبب می شود، تا به عنوان این آیین یک حرکت معنوی در فرهنگ مردم شهرری وتهران ماندگار شود.

*لزوم برگزاری نشست های علمی در ایام عزاداری مسلمیه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری افزود: با توجه به شخصیت حضرت مسلم که امام حسین (ع) می فرمایند؛ همانا من برادرم و پسر عمویم و شخص مورد اعتماد اصحابم، یعنی مسلم بن عقیل را به سوی مردم کوفه می فرستم تا حقیقت امر شما را به من اعلام کند. لذا لازم است در کنار عزاداری برای آن حضرت برای شناخت شخصیت نایب امام به وسیله برگزاری کنگره ها و نشست های علمی ونشر آثار آنان در امر آگاهی جامعه به حضرت مسلم(ع) ادای دین کنیم.

وی سپس به اقدامات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری اشاره کرد وگفت: با هماهنگی با فرمانداری ویژه شهرستان وحرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان در ایجاد نظم وبرقراری امنیت فعال هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: آیین مسلمیه از روز دوشنبه ۶ شهریور هم زمان با شب شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)  آغاز شده و تا چهارشنبه ۸ شهریور ادامه دارد و هیئات مذهبی پس از عبور از میدان و بازار در حرم حضرت عبدالظیم حسنی (ع) عزاداری می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>