شورای توسعه فرهنگ قرانی تشکیل می شود | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

شورای توسعه فرهنگ قرانی تشکیل می شود

انتشار: یکشنبه, ۵ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۴۶:۵۲ |
کد خبر: 18400 |
بازدید: 61 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند از فعالیت ۲۱ موسسه و خانه قرآنی و تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین ذاکر صادقی کیا اظهارکرد: در راستای توسعه موسسات و خانه های قرآنی در نظر داریم شورایی تحت عنوان شورای توسعه فرهنگ قرآنی و یک انجمن قرآنی تشکیل دهیم تا شاهد رشد بیشتر این مهم در منطقه باشیم.

وی به فعالیت های قرآنی در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: اداره تبلیغات شهرستان دماوند در زمینه فعالیت های قرآنی به موسسات و خانه های قرآن، مجوز هایی اعطا نموده تا این مراکز قرآنی بر اساس مدارک تحصیلی و ظرفیت در سطوح مختلف در شهرستان فعالیت کنند.

وی ادامه داد: ثبت موسسات ابتدا از طریق سامانه صورت میگیرد و بعد مجوز صادر می شود و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد که هم اکنون ۲۱ موسسه و خانه قرآنی در سطح شهرستان مجوز دارند، با حمایت این نهاد فعالیت می کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند تصریح کرد: با تمام نهادها و اداراتی که در حوزه فرهنگی همچون آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می کنند، نسبت به برگزاری محافل قرآنی و دیگر فعالیت های قرآنی همکاری داریم.

حجت الاسلام صادقی کیا خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات این نهاد در حوزه قرآنی شهرستان، همکاری با فعالان قرآنی و خیرین به منظور پشتیبانی و حمایت از موسسات قرآنی و ایجاد نظم و هماهنگی در فعالیت های قرآنی شهرستان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>