جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای شهرستان قرچک برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای شهرستان قرچک برگزار شد

انتشار: شنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۸:۴۶ |
کد خبر: 18380 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای شهرستان قرچک به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و اعضای کارگروه در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ما – دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای شهرستان قرچک به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و اعضای کارگروه با دستور کار برنامه ریزی لازم به منظور پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو با انجام نظارت های لازم بر ذبح دام با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و اعلام لیست کالاهای آسیب رسان ماده ۳۷ بررسی وضعیت آبیاری صیفی جات با فاضلاب تشکیل شد.

علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک در این جلسه  ضرورت تشکیل جلسه را با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و انجام آیین مذهبی ذبح دام، از ادارات عضو کارگروه خواست با انجام هماهنگی های لازم با شبکه دامپزشکی شهرستان شرایطی فراهم آورند تا ضمن تشدید نظارت های لازم بر ذبح دام، این ایام بدون بروز مشکلات سپری شود.

وی در ادامه به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از بیماری های مشترک دام و انسان تأکید کرد و دو نقطه از شهرستان را برای عرضه و ذبح دام تعیین نمود که در این راستا بایستی شهرداری، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان و اداره دامپزشکی وظایف خود را انجام دهند.

جعفری در ادامه به وضعیت جمع آوری فاضلاب در شهرستان قرچک اشاره کرد و افزود: درصورت مشاهده آبیاری صیفی جات با فاضلاب، بایستی ضمن برخورد با خاطیان، محصولات تولیدی بخصوص صیفی جات از بین رفته و نظارت ها تشدید گردد.

 قر۱

در ادامه جلسه نیز دکتر حسین لیاقتدار مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک به لیست کالاهای آسیب رسان ماده ۳۷ ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: با توجه به تمرکز وزارت بهداشت بر مبارزه با بیماری های غیرواگیر، کلیه ادارات بایستی لیست کالاهای آسیب رسان را از طریق امکانات اطلاع رسانی خود، به آگاهی مردم برسانند.

وی گفت: همچنین آموزش و پرورش با توجه به شروع سال تحصیلی، به منظور جلوگیری از عرضه برخی از این کالاها در بوفه مدارس، نظارت بیشتری اعمال نماید.

(منبع خبر: gmail)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>