پردیس دانشگاه امیر کبیر گرمسار واردفاز نسل سوم دانشگاهی می شود | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

پردیس دانشگاه امیر کبیر گرمسار واردفاز نسل سوم دانشگاهی می شود

انتشار: شنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۸:۲۲ |
کد خبر: 18379 |
بازدید: 79 views |
بدون دیدگاه


گرمسار

گرمسار – ابتکارورامین: رئیس دانشگاه امیر کبیر در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گرمساری گفت: پردیس دانشگاه امیر کبیر گرمسار که سومین واحد اقماری این دانشگاه مهم کشور در کشور است وارد فاز توسعه ای خواهد شد و ورود به نسل سوم دانشگاه ها از برنامه های مهم است .

به گزارش خبرنگار ما به نقل از گرمسارآنلاین – امروز جلسه بررسی توسعه دانشگاه امیر کبیر شهرستان گرمسار با حضور رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر کشور، نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و دیگر مسئولان در سالن جلسات پردیس دانشگاه امیر کبیر برگزار شد .

سید احمد معتمدی ؛ رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر گرمسار با اشاره به این مطلب در جمع مدیران علمی و اجرایی گرمساری افزود: دانشگاه امیر کبیر به دنبال حضور رشته های خاص و قابل قابلیت به واحد پردیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر در گرمسار است و از ایجاد پارک های علمی و فناوری در کنار فعالیت های علمی در این واحد استقبال می کنیم و ورود رشته هایی در حوزه بیابان و کویر را در دروان آموزشی این دانشگاه در دستور کار داریم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر به فعالیت این دانشگاه در حوزه توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف علمی در واحد های این دانشگاه خبر داد و اظهارداشت: بیش از ۵۰ شرکت دانش بنیان در حوزه دانشجویی و اساتید در این مجموعه فعالیت می کنند که پردیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر در گرمسار نیز به این حوزه ورود داشته باشد .

معتمدی در ادامه افزود: برنامه راهبردی توسعه ای پردیس دانشگاه امیر کبیر گرمسار در حال تصویب و در مرحله اجرا است و این نیازمند همت تمامی مسئولان کشوری، استانی و شهری است.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع فضای دانشگاهی در مجموعه دانشگاه امیر کبیر در کل کشور در واحد های آموزشی وجود دارد و حدود ۲۲ خوابگاه به دانشجویان در محدوده های رفاهی خدمات رسانی می کنند و در برنامه ریزی خود به دنبال افزایش این سهمیه ها در حوزه دانشجویی هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر در ادامه تاکید کرد: ۳ واحد اقماری در شهر های ماهشهر ، بندر عباس و گرمسار در مجموعه دانشگاهص نعتی امیر کبیر فعالیت می کنند که مجموعه گرمسار به دلیل قابلیت صنعتی ، کشاورزی و نزدیکی به پایتخت به دنبال مزیت سنجی آن هستیم.

نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی: تلاش برای افزایش ردیف ملی دانشگاه امیر کبیر در بودجه۹۷

در ادامه غلام رضا کاتب؛ نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب گفت: مشکل سندیت و مالکیت پردیس دانشگاه امیر کبیر گرمسار با تلاش مسئولان استانی و کشوری حل شده است و این دانشگاه باید به حوزه توسعه ای خودسرعت بیشتری دهد .

نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار انتقال رشته های کارشناسی دانشگاه امیر کبیر از پایتخت به پردیس گرمسار شد و اظهارداشت: ایجاد شهر دانشگاهی در گرمسار و توسعه رشته های خاص و انتقال رشته های کارشناسی به نزدیک پایتخت از برنامه های حوزه دانشگاهی این شهرستان است

کاتب به رفت و رفت ۶ سری قطار حومه ای تهران – گرمسار در محدوده این شهرستان اشاره کردو افزود: با ایجاد این خط قطار حومه ای از تهران به گرمسار افراد و دانشجویان می توانند در کمتر از یک ساعت با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت به این منطقه بیایند و با تکمیل خط چهارم این پروژه در آینده نزدیک و اتصال به ایستگاه متروی جوانمرد قصاب حرکت قطار به کمتر از یک ساعت در زمان ۴۰ دقیقه با پایتخت انجام خواهد شد .

نماینده مردم شهرستان های گرمساروآرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ارتباط خوب واحد های دانشگاهی با حوزه صنعت به دلیل وجود بیش از ۵۵ درصد صنایع استان در شهرستان گرمسار می تواند قابلیت خوبی برای حضور رشته های ویژه در واحد های دانشگاهی در کنار پایتخت و استان شلوغ تهران باشد .

وی در ادامه به برنامه ریزی برای افزایش ردیف ملی پردیس دانشگاه امیر کبیر در بودجه سال آینده خبرداد و افزود: اجرای پایلوت شهر الکترونیک در شهرستان می تواند باعث ایجاد حوزه الکترونیک در فناوری اطلاعات در واحد های تحقیقاتی و علمی در شهرستان شود .

فرماندار گرمسار: ورود رشته های ویژه به واحد اقماری دانشگاه صنعتی امیر کبیر کشور

داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار در ادامه خواستارحضور رشته های ویژه و خاص و با توجه به مزیت و قابلیت شهرستان گرمسار شد و گفت: رشته های بیابان و کویر در حوزه شهرستان رد بخش علمی ورود داشته باشد .

فرماندارگرمسار افزود: بیش از ۳۰ هکتار زمین برای استقرار دانشگاه صنعتی امیر کبیر گرمسار اختصاص داده شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>