چهارمین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا معرفی شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

چهارمین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا معرفی شد

انتشار: شنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۸:۰۵ |
کد خبر: 18378 |
بازدید: 115 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا با حضور حجت الاسلام روح اله باقری امام جمعه، محمدکرم محمدی فرماندار این شهرستان و سردار نصیری فرمانده سپاه حضرت سید الشهداء (ع) استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا- در این جلسه که با حضور سیدجمال جلیلی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، احمد ملایری بخشدار مرکزی، مدیران شهرستان، بسیجیان، پاسداران و خانواده های معظم شهدا در صحن مطهر حضرت امامزاده جعفر(ع) برگزار شد، چهارمین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا معرفی گردید.

در این مراسم سرهنگ صمد سلطانی به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا معرفی و از زحمات سه ساله سرهنگ حسن عاطف ضمیر فرمانده سابق این ناحیه قدردانی شد.

سلطانی پیش از این سابقه فعالیت در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان های رباط کریم، بهارستان و پردیس را در کارنامه خدمت خود به ثبت رسانده است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(س) استان تهران در این مراسم گفت: پاسدار از زمان ورود به مجموعه سپاه که  پاسداری را به عنوان یکی از مبنایی ترین و ارزشی ترین معیارهای خود بر می گزیند ،وظیفه خدمتگزاری در هر لباس و هر مکانی را دارد و انتقال وی از مسئولیتی به مسئولیت دیگر و از جایی به جای دیگر، هرگز این وظیفه را از او سلب نخواهد کرد و با این نیت جلو می رود که با لباس پاسدار خدمت کند و با این لباس به شهادت برسد.

سردار علی نصیری بیان داشت: مجموعه سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) در اواخر سال ۹۰ و بعد از اینکه پیشوا، هویت شهرستانی خود را پیدا کرد نسبت به راه اندازی ناحیه مقاومت بسیج پیشوا اقدام نمود و اکنون  ۶ سال از شکل گیری این سپاه می گذرد.

وی افزود: به دلیل کوتاه بودن طول مسئولیت فرماندهان گذشته، به طور یقین بخشی از فعالیت های اساسی مجموعه سپاه شهرستان پیشوا در سه سال اخیر اتفاق افتاده است و با توجه به برخورداری پیشوا از مردمانی ارزشمند و متدین، انتظاراتی که از مجموعه سپاه می رود بیش از اینهاست که باید ادا شود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(س) استان تهران اظهار کرد: پیشوا، شهرستانی با ویژگی های خاص است و به طور حتم فرماندهی جدید شهرستان نیز باید بداند که نسبت به مردم ارزشی و شهیدپرور این شهرستان وظیفه خطیر و ارزشمندی را بر عهده دارد که باید در انجام آن، دقت لازم را داشته باشد.

نصیری بیان داشت: با کمک مسئولان شهرستان و همکاری بخش های مختلف منطقه، شاهد ارتقای وضعیت کمی و کیفی مجموعه سپاه شهرستان پیشوا بودیم که اگر تلاش و هماهنگی لازم توسط تک تک بخش های مختلف این منطقه صورت نگیرد به طور یقین با مشکل اساسی در اجرای ماموریت های سپاه روبرو خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب، رویکردی را که سپاه پاسداران در سال جاری در حوزه ماموریتی خود دنبال می کند، اقتصاد مقاومتی که ذیل آن تولید و اشتغال تعریف شده است، می باشد و وظیفه بسیار جدی در این حوزه بر عهده داریم.

این مسئول گفت: هدف گذاری های سپاه در منطقه پیشوا طی سال های گذشته بسیار جدی بوده و امسال تاکید بر مضاعف کردن این فعالیت ها داریم که یکی از مهمترین موضوعات آن در حوزه اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، بهبودسازی بخشی از دهستان ها با ضریب محرومیت ۶ در کل کشور است که یکی از دهستان های این شهرستان نیز جزو برنامه های هدف ماست.

نصیری بیان داشت: در حوزه محرومیت زدایی در هر حوزه مقاومت پیشوا یک گروه جهادی تشکیل شده است که ما امروز باید در هر پایگاهی یک گروه جهادی تشکیل دهیم چرا که امروز نیاز به حرکت جهادی و محرومیت زدایی است تا آنچه که رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد فرمودند و انتظار دارند بتوانیم اجرا کنیم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(س) استان تهران با بیان اینکه بسیج متعلق به مسجد و مصلی است افزود: یکی از مباحثی که سپاه پاسداران روی آن تاکید فراوانی دارد، توسعه فعالیت های پایگاه های مقاومت بسیج به درون مساجد است، بسیج و سپاه مولود انقلاب و مسجد است و باید بحث مسجدمحوری و توسعه فعالیت ها در سطح مساجد مورد توجه جدی قرار بگیرد.

تاریخ معاصر جنگ تمام عیار حق و باطل است

امام جمعه پیشوا نیز در این مراسم گفت: جنگ میان حق و باطل از ابتدای خلقت بشر تا به امروز وجود داشته است،  اما سخت ترین مبارزه در طول تاریخ و از بدو خلقت انسان تا به اکنون، امروز است، یعنی تاریخ معاصر جنگ تمام عیار حق و باطل است که در مقابل هم ایستاده اند.

حجت الاسلام روح اله باقری بیان داشت: وقتی به آخر جنگ نزدیک می شویم، دو طرف نهایت تلاش و سعی خود را می کنند تا تمام تیرهای خود را شلیک کنند، وقتی می بینیم امروز دشمن تمام عیار علیه حق حمله کرده باید بدانیم که نفس های آخر را می کشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، چهارمین و یا پنجمین انقلاب الهی است که تاریخ، از ابتدای خلقت بشر تا به امروز به خود دیده است و در رأس آن یک حاکم اسلامی قرار دارد.

باقری اظهار کرد: می بایست انقلاب های سابق را مطالعه کنیم، علت پیروزی و شکست آنها را بررسی کنیم و از آنها درس بگیریم تا این انقلاب را به انقلاب حضرت ولی عصر(عج) متصل کنیم.

امام جمعه پیشوا سپاه را مولود انقلاب دانست و گفت: سپاه از یک یک طرف مولود انقلاب است و از طرف دیگر حافظ انقلاب اسلامی و حافظ ارزش های انقلاب اسلامی مطابق قانون اساسی است.

وی گفت: این از برکات امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی است که چنین نیروی مسلحی را پایه گذاری کرد که در تمام عرصه ها بتواند فعالیت کند.

نعمت ولایت، ذلت را از جامعه اسلامی برطرف می کند

فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا نیز بیان داشـت: خداوند بخاطرنعمت ولایت، بلایای مختلفی را از جامعه اسلامی مرتفع می کند و به واسطه همین نعمت، ذلت را از جامعه اسلامی برطرف می نماید، همانطور که در طول عمر بابرکت انقلاب اسلامی، استکبار جهانی تمام خباثت خود را انجام داد تا این انقلاب را از بین ببرد ولی ناکام ماند و در ادامه نیز شکست خورده باقی خواهد ماند.

صمد سلطانی افزود: امروزه اگر بخواهیم قدردان این نعمت الهی باشیم باید به منویات ولایت عمل کنیم و همه دست به دست هم دهیم تا با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی، کشور را به سرمنزل مقصود هدایت کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>